Osmaneli polisinden motosiklet denetimi

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde İlçe Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Büro Müdürlüğü ve Trafik Bakı Yazıhane Müdürlüğüne sınırlanmış ekiplerce motosikletlere müteveccih denetleme yapıldı.

Kamu güvenliği ve trafik yönünden acı oluşturan motosikletlerin tayin edilmesi, havadan arakçılık ve motosiklet ve akülü bisiklet hırsızlığı olaylarının önüne geçilmesi amacıyla Osmaneli İlçe Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğü ve Trafik Fal Büro Müdürlüğüne mecbur ekiplerce motosikletler ve elektrikli bisikletlere yönelik denetim yapıldı. Yaz dönemi içerisinde yapılan motosiklet denetimlerinde 54 motosiklete toplamda 85 bin iki yüz elli iki Türk lirası nakdî ceza maktu olup, 13 motosiklet trafikten men edildi.

Kamu ve Gidiş Geliş güvenliğini tehlikeye sokan motosikletler ve şarjlı bisikletlerin tespiti ve hırsızlık olaylarının gerçekleşmeden önüne geçilmesi üzere İlçenin farklı bölgelerinde denetimler gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamalarda motosiklette kask kullanımının önemi hakkında sürücüleri uyarıcı ekipler, plakasız ve kasksız motor kullananlara cezai muamelat uyguladı.

Share: