Osmaniye gündem: Adana Valiliğinden gâh ilçelerin Osmaniye’ye bağlanacağı iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması

Adana Valiliğinden, Osmaniye’nin büyükşehir yapılması için Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin Osmaniye’ye bağlanacağı iddiasına ilişik, “Adana’mızın ve Türkiye’nin gündeminde hakeza benzeri konu yokken valiliğimize atfen yapılan bu açıklama, mutsuz tıpkı açıklama olmuştur.” denildi.

Valilikten yapılan yazılmış açıklamada, Osmaniye’nin büyükşehir yapılması üzere Adana’nın Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin Osmaniye’ye bağlanacağına ait Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar’ın beyanlarının saha aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere kayran verildi:

“Adana’mızın ve Türkiye’nin gündeminde böyle bir konu yokken valiliğimize atfen yapılan bu izah, talihsiz tıpkısı izah olmuştur. Hizmet makamında olanların çap adamlığı sorumluluğu içerisinde hareket etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu çalışır etmesi, benzeri bile valilik makamının adının kullanılarak bu batıl konulara adalet kazandırılmaya çalışılması hem yanlış hem birlikte kabulü benzer değildir. Adana kabilinden bayrı tıpkısı şehirde sakil konuların konuşulması ve vatandaşın sorunlarının ruzname yapılması herkesin yararına olacaktır.”

Share: