Osmaniye’de sokak köpekleri küçükbaş hayvan çiftliğine saldırdı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde çıkmaz köpekleri küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğe saldırdı. Akşam saatlerinde meydana gelen olayda çiftlik sahibi Süleyman Torlak’nin iddiasına göre köpekler 11 koyunu öldürme etti 5 koyunu dahi yaraladı.

Olay, Düziçi ilçesi İrfanlı Mahallesi’nde canlılık gösteren küçükbaş efsanevi çiftliğinde meydana geldi. İddiaya bakarak, çiftliğinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği özne Süleyman Torlak, hayvanlarının akşam su ve çelgi verdikten sonra evine gitti. Gece saatlerinde mevrut gürültü ve kapik seslerine uyunan kom bakıcısı sürü halinde mevrut sokak köpeklerinin hayvanlara saldırdığını gördü. Fen vermesi konusunda çiftliğe gelen Genç, gördüğü manzara karşısında alışılmamış oldu. Sürü halinde çitliğe hücumcu sokak köpeklerinin 11 koyunu öldürme ettiğin 5 koyunu üstelik yaraladığını gören çiftlik sahibi Süleyman Torlak, temizlik olan koyunları toprağa gömerken, gaileli 5 koyununun ise tedavisini yaptırdı.

Olayı anlatan çiftlik sahibi Süleyman Kıray, “Akşam Ezanı hayvanları suladık yemledik. Sabahleyin geldiğimde köpekler 11 tanesini yemiş 5 tanesini de yaralamış. Nereye gitsek burada çıkmaz köpeği, bıktık usandık. Dışarda aynı şeyimizi bırakamıyoruz. Sulu pabucunu dahi bıraksan alıp götürüyorlar. Burada kim ayrıntılar od altında. Şuanda 30 bin lira civarında kaybım var. 11 efsanevi temizlik oldu 5 yanık hayvandan dahi aynı kaçı yaşamayacak vaziyette. Geldiğimde küçük çokça üzücü bire bir levha ile karşılaştım. İçim sızladı. Ölmüş olan hayvanları bakıcı ile tehlikesiz tıpkısı şekilde gömdük. Kapik olduğundan eminiz. Bir geceleyin sonraları sabaha kadar bekledik 20 civarında kapik tekrar geldi. Kovaladık çiftliğe girmedik” diye konuştu. – OSMANİYE

Share: