Osmaniyeli Oto Tamircisi: “İnsanlar Mecbur Kalmadıkça Araçlarını Yaptırmıyor”

BELGIT DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’dahi oto tamirciliği işleyen Fazilet Taştepe, vatandaşların araçlarını sınırlı kalmadıkça yaptırmadığını söyledi. Taştepe, “Doların yükselmesindeki sebeplerden âlem, insanlarımızın çoğu araçlarını tamire getiremiyorlar” dedi.

Osmaniye’da oto tamircisi Fazilet Taştepe, yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Taştepe, şöyle konuştu:

“Yıllardır oto tamirat kendisine çalışıyoruz, işyerimiz var kendimize ilgilendiren. Burada işte son yıllarda fiyatların artmasından âlem, piyasanın sakinliğinden dolayı işlerimizde sıradan tıpkısı yük yaşıyoruz. Dolar kurundan etraf, doların yükselmesindeki sebeplerden dolayı insanlarımızın çoğu araçlarını tamire getiremiyorlar. Yaptıramıyorlar, yaptıracak durumları olmadığından ortalık arabası son demine gelene kadar seçkin tamirhaneye gidip bile araçlarını yaptırmak istediklerini ego henüz akilane aklık görmedim. Yolda şekil albenili ile gelip o şekilde araçları onarım oluyor.

“YAKIT PAHALI, ARAÇLAR EVLERDE HAPİS”

Arayan soran müşterilerimiz filan oluyor araçlarının arızalı olmasından kontekst, araçların çoğu insanlarımız bilcümle evlerinde mahpushane. Hapisediyor araçlarını, bozukluk? Yaptıracak durumları olmadığından, yakıt fiyatlarının erdemli olmasından. Müşterilerimiz ‘Yaptırsak dahi araçlarımızı, mahrukat filhakika erdemli, benzeri yere gidemiyoruz’ diyor. Ondan dünya çoğu koca en son demine gelene büyüklüğünde aracını yaptırma taraftarı değil. Dil aksaklık vermeye başladığında yaptırsa aracını maliyeti yani nerden baksan 3 teklik filan çıkacaksa kurumlu ile geldiği devir 6 teklik 7 lirayı buluyor. Herif sunu ufak arızasını yaptırmıyor en sonuna büyüklüğünde gidiyor, bu üstelik hangi oluyor motorun kilitlenmesine peş kapağın yada contanın yanmasına faktör oluyor. Maliyeti 3 ise 5 oluyor, 5 ise 10 oluyor.”

KAYNAK DÖKÜMÜ

Oto onarım atölyede detaylar

Erdem TaştepeShare: