Osmaniye’nin doğal güzellikleri ve spor branşları duvarlara nakşedildi

Osmaniye’nin saf güzellikleri ve spor branşları duvarlara nakşedildi

OSMANİYE Osmaniye’de Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla, Karaçay Rekreasyon Alanı’nda kâin atletizm pisti duvarına Osmaniye’nin doğal güzellikleri ve spor branşları konulu duvar resimleri yaptırıldı.

Zar resimlerini inceleyici Ilbay Erdinç Yılmaz, iş üzerine Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acara’dan hikmet aldı. Acar, Karaçay Hafi Çavlan, Karatepe kilimi, Osmaniye kayran fıstığı, Kastabala Antika Kenti’nin resimlerinin yanı sıra 24 spor branşının meydan aldığı resimlerin Abdurrahman Keskiner Iyice Sanatlar Lisesi öğretmeni Mehmet Ağcadağ ve mezun öğrencileri yoluyla yapıldığını kaydetti.

Duvarlara çizilen resimlerin kat sayı tıpkısı proje olduğuna değinen Vali Yılmaz, “Koskocaman tıpkı kaynak oluşuk. Bu resimleri yapanlar Iyicene Sanatlar Lisemizin öğretmeni ve öğrencileri. Gerçekten benzer bire bir proje. Osmaniye’mizin değerlerini külah fail resimlerle buraya çok fena hâlde tıpkı görüntü kazandırılmış. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şuna inanıyorum, hakeza gerçekten dokunuşlar Şehrimize çok husus kazandırabilir. İnşallah Osmaniye’mizi güzelleştirecek bu sıradan adımları büyüterek, artırarak bitmeme edelim. Ayrıksı sokaklarımızda da değişik duvarlarda üstelik böyle fena hâlde resimlerle devam edersek inanıyorum kim Osmaniye’mizin görüntüsüne çokça anlam kazandıracak tıpkısı çalışma olacaktır. Bu çalışmada emeği güzeşte bütün arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.Share: