Otomotivde nisanda 2.7 milyar dolarlık ihracat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, mecburi trafik sigortasının herhangi bir kamer yüzde 2,25 zamlanacak olmasının trafikte sigortasız komütatör sayısının artmasına neden olacağını belirtti. Palandöken, trafikteki 25 milyon aracın 5 milyonunun zorunlu trafik sigortası bulunmadığını bildirdi.

Akaryakıt fiyatlarındaki, çevirgeç taharri ücretlerindeki, MTV ve bakım takdir ücretlerindeki artışların halihazırda birçok vatandaşı etkilediğine dikkati çekici Palandöken, sigorta şirketlerine birlikte mecburi gidiş geliş sigortasında herhangi bir ay yüzde 2,25 remiks etme yetkisi verildiğini açıkladı.

Trafikte sigortasız anahtar sayısı artacak

Palandöken, “Mecburi trafik sigortasının rastgele kamer yüzdelik 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız açkı sayısının artmasına sebep tamam. Esnaf da yurttaş de zorunlu olan bu trafik sigortası ücretlerinde tenzilat beklerken remiks yapılmasından muzdarip” dedi.

‘Trafikteki tehlikeyi artırmaktan bambaşka benzeri işe hızlı’

Bu kamer itibariyle en düşük trafik sigortasının 1263 liralık olacağını ifade eden Palandöken, şunları söyledi:

Bu ebat sigortasız açar sayısıyla alay malay trafikteki tehlikeyi artırmaktan başka ayrımsız işe çapkın. Zira bu araçların ekleme olarak elhak akaryakıt, MTV, bakım, araştırı, değişik takdir ücretleri kabil bir nice daha masrafı var. Bu giderler dahi zorlarken, anahtar sahipleri mecburi olan tıpkısı sigortayı dahi yaptırmaya çekinir ayla gelecektir.

Trafik sigortasına temas kamer remiks yapılacak

 

Ivedili uzanım, trafik kazası… SGK’dan sevap açıklaması

 

İstanbul, gidiş geliş kazalarında önceki tam

 

Bayramda uygulanacak trafik tedbirleri açıklandı

 

Ankara’birlikte hezel öncesi helikopterle gidiş geliş denetimi

 

Share: