Otopark kavgası sebebiyle maktul Garaz Ulaş Kanbur’un tartışma görüntüleri ortaya bundan sonra

Ankara’dahi otopark tartışması sebebiyle tartıştığı yandaki dükkan sahibi Meram Ulaş Kanbur’u bıçaklayarak öldüren Yunus Ergü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaydan benzeri çevrim önceki ise Ergü ve beraberindekilerin Kanbur’un dükkanına her an tartışma çıkardığı anların görüntüleri ortaya imdi. Yeğeninin ölümüne vaveyla eden çatal yürekli Yakup Kanbur ise, olayın park yeri meselesi yüzünden değil ferdî kazanç sebebiyle yaşandığını ati sürdü.

İddialara bakarak, doğalgaz hizmet firması çalışanı olan Tasavvur Ulaş Kanbur (39), aracını dükkanının uğrunda otopark edebilecek ayrımsız düz bulamadı ve taraf taraftaki öz ocağının önündeki dubayı kaldırarak aracını park etti. Bunun üstüne çayhane çalışanı Yunus Ergü (30) ve beraberindeki birkaç dirilik ile Kanbur ortada ağız dalaşı artık. Mahalleli tarafından güdük sürede yatıştırılan tartışmanın arkası sıra Yunus Ergü, devrisi dönme esasen Kanbur’un dükkanına gelerek tartışma çıkarttı. Bodur sürede alevlenen tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne Yunus Ergü birlikte getirdiği bıçağı Kambur’un karnına saplayarak kayıplara karıştı. Çevredekilerin durumu ayırt etmesi üzerine fenomen hesabına haddinden fazla sayıda keyif ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan geçmiş müdahalenin peşi sıra ağırbaşlı gaileli adına hastaneye kaldırılan tendürüst herif yapılan umum müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Saldırgan eş ise polis güçleri ekipleri vasıtasıyla bodur sürede yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgilendiren soruşturmanın ise devam ettiği belirtildi. Evli ve iki çocuk babası olan Maksat Ulaş Kanbur memleketi Çankırı’üstelik toprağa verildi.

Kanbur’un dayısından cinayetin planlı işlendiği iddiası

Öldürülen Garaz Ulaş Kanbur’un dayısı olan Yakup Kanbur ise cinayeti çayhane sahibi olan Halil P.’nin azmettirdiğini ileri sürdü. Dayı Kanbur, Halil P.’nin, yeğeninin dükkanına ayn koyduğunu ve bu sebepten çevre çalışanı Yunus Ergü’ye cinayet üzere buyruk verdiğini gelecek sürdü. Cinayetin yaşandığı yerde sinirlerine bilgili olamayarak çevredekilere feryat fail keleş Kanbur, suçluların tamamının yakalanması için yetkililerden yardım istedi. Yeğeninin hastaneye götürüldüğü ambulansın içerisinde Halil P.’nin eşinin dahi olduğunu söyleyen Kanbur, genç adamın ölümünün konusunda Halil P.’nin eşinin dakikasında hastaneden uzaklaştığını tez etti.

“Yeğenimi kalbinin altından bıçaklayarak yaralıyorlar”

Yanık dayı Yakup Kanbur, saldırganların hepsinden şikayeti olduklarını belirterek, “Ayrımsız zaman ilk tartışma çıkıyor. Bütün park tartışması yüzünden çıktığını söylüyor ama öyle değil. Halil P. denen çaycı, buralara komple çiğnemek ve yeğenimi da bu dükkandan atmak amacıyla geçmiş gün 4-5 kişiyle gelerek yıldırma etmiş. Devrisi zaman yeğenime tuzak kuruyorlar. Yeğenimi kalbinin altından bıçaklayarak yaralıyorlar. Yeğenim orada sonuç nefesini veriyor. Azmettirici ardında 2 parça babasız bıraktı. Saldırganların hepsinden şikayetçiyiz. Bulunmalarını istiyoruz. Saldırganın karısı birlikte ambulansa binip yeğenimi hastaneye götürüyor. Öldüğünü öğrenince dahi kaçıp gidiyor. O şahsın dahi sorgulanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tartışma hatıra kamerada

Öte yandan, Yunus Ergü ve beraberindekilerin olaydan 1 devir ilk Kanbur’un dükkanına gittikleri ve tartışma çıkarttıkları anların görüntüleri ortaya imdi. – ANKARAShare: