Otoyol ve köprülerde ücretsiz geçiş bu geceleyin bitiyor

Kurban Bayramı süresince ücretsiz yerine geçilebilecek köprü ve otoyollar açıklanmıştı. Kortej boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollardan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Padişah Mehmet Köprüsü’dal kullananlar intikal ücreti ödemedi.

Kurban Bayramı’nda Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şüheda Köprüsü ile Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü’nden geçiş ücretsiz yerine gerçekleşti.

Amme özel işbirliği (KÖİ) kapsamında yapılan ve hususi şirketler vasıtasıyla yaptırılıp işletilen güreşçi köprüsü ve otoyollarda ise bayramda ücretsiz evet üstelik tenzilatlı geçiş olmadı.

Bu akşam sona eriyor

Cumhur Reisi ve AKP Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan eliyle imzalanan Reisicumhur Kararı’na bakarak Ağır Padişah Yakın, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Yıldız Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda bile paralı oldu.

Aynı kararla, 9 Orak Ayı’dan iletilmek üzere belediyeler ve sadık kuruluşlarınca düzenlenen dolgun taşıma hizmetlerinden yararlanacaklar üstelik bahis konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu yönde ücretsiz bakım verebilme imkanı tanındı.

Köprü ve otoyollardan intikal bu akşam, yani 12 Temmuz Salı saat 00.00’birlikte sona erecek.

Share: