Pakistan’a arkalama malzemesi taşıyan beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıyamet ve Ivedili Genişlik Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bire bir araya mevrut sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insanca yardım malzemelerini başat felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Sazak’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını bağışlamak amacıyla gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan insanca yardımla yola çıkma beşinci “İyilik Treni” üzere Mersin’in Tarsus ilçesindeki Yenice Geri Hizmet Müdürlüğü uğrunda tören düzenlendi.

Törene, Mersin Ağacı Valisi Mürtefi Hamza Pehlivan, İl Inanma Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Kıymetiharbiye Sertel Otcu, İl Bitirmiş Komutanı Liva Temiz Çarıkcıoğlu, başka tören düzeni üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Pehlivan, törende, bacanak ve cömert devlet Pakistan’da haddinden fazla şişman sel afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların iri olduğunu dile getiren Pehlivan, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi düzlük yardımların miktarıyla ait vukuf veren Güreşçi, “Mersin Ağacı, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a sefer algı. 633 titrem 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 gıda ve hıfzıssıhha kolisiyle un paketini 28 vagonla Büyüklük Demiryollarına ilişik trenimizle uğurluyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Güreşçi, arkalama malzemeleriyle alay malay dualarını ve ferah dileklerini dahi gönderdiklerini belirterek, şimdilerde teavün ve dayanışmanın majör olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, henüz sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: