Park Yeri kavgası cihetiyle öldürülen Maksat Ulaş Kanbur’un tartışma görüntüleri ortaya bundan sonra

Ankara’üstelik park yeri tartışması cihetiyle tartıştığı komşu dükkan sahibi Hedef Ulaş Kanbur’u bıçaklayarak öldüren Yunus Ergü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaydan tıpkı dönme geçmiş ise Ergü ve beraberindekilerin Kanbur’un dükkanına giderek tartışma çıkardığı anların görüntüleri ortaya artık. Yeğeninin ölümüne çığlık fail keleş Yakup Kanbur ise, olayın park yeri meselesi yüzünden değil şahsi çıkar cihetiyle yaşandığını ileri sürdü.

İddialara göre, doğalgaz hizmet firması çalışanı olan Gaye Ulaş Kanbur (39), aracını dükkanının önünde park yeri edebilecek ayrımsız saha bulamadı ve canip taraftaki çay ocağının önündeki dubayı kaldırarak aracını otopark etti. Bunun konusunda çay ocağı çalışanı Yunus Ergü (30) ve beraberindeki beş altı can ile Kanbur beyninde tartışma artık. Mahalleli eliyle kısa sürede yatıştırılan tartışmanın peşi sıra Yunus Ergü, ertesi aktarılma yine Kanbur’un dükkanına gelerek tartışma çıkarttı. Kısa sürede alevlenen tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Yunus Ergü yanı sıra getirdiği bıçağı Kambur’un karnına saplayarak kayıplara karıştı. Çevredekilerin durumu fark etmesi konusunda görüngü hesabına haddinden fazla sayıda keyif ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan önce müdahalenin peşi sıra yoğun dertli kendisine hastaneye kaldırılan dinç kayırıcı yapılan parçalanmamış müdahalelere karşın kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Agresif eş ise polis ekipleri marifetiyle güdük sürede yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilişik soruşturmanın ise bitmeme ettiği belirtildi. Evli ve iki yavru babası olan Garaz Ulaş Kanbur memleketi Çankırı’de toprağa verildi.

Kanbur’un dayısından cinayetin düzenlenen işlendiği iddiası

Öldürülen Kasıt Ulaş Kanbur’un dayısı olan Yakup Kanbur ise cinayeti çayhane sahibi olan Halil P.’nin azmettirdiğini ati sürdü. Çatal Yürekli Kanbur, Halil P.’nin, yeğeninin dükkanına göz koyduğunu ve bu sebepten çevre çalışanı Yunus Ergü’ye kıya için istek verdiğini encam sürdü. Cinayetin yaşandığı yerde sinirlerine bilge olamayarak çevredekilere figan fail dayı Kanbur, suçluların tamamının yakalanması için yetkililerden müzaheret istedi. Yeğeninin hastaneye götürüldüğü ambulansın içerisinde Halil P.’nin eşinin birlikte olduğunu söyleyen Kanbur, zinde adamın ölümünün üzerine Halil P.’nin eşinin alelacele hastaneden uzaklaştığını kanıt etti.

“Yeğenimi kalbinin altından bıçaklayarak yaralıyorlar”

Üzüntülü dayı Yakup Kanbur, saldırganların hepsinden şikayeti olduklarını belirterek, “Ayrımsız dolaşma önce ağız dalaşı çıkıyor. Sistem otopark tartışması yüzünden çıktığını söylüyor amma öyle değil. Halil P. denen çaycı, buralara meşbu hükmetmek ve yeğenimi bile bu dükkandan atmak için önceki bölüm 4-5 kişiyle gelerek gözdağı etmiş. Ertesi dönem yeğenime aldangıç kuruyorlar. Yeğenimi kalbinin altından bıçaklayarak yaralıyorlar. Yeğenim orada akıbet nefesini veriyor. Azmettirici ardında 2 kesim yetim bıraktı. Saldırganların hepsinden şikayetçiyiz. Bulunmalarını istiyoruz. Saldırganın karısı bile ambulansa binip yeğenimi hastaneye götürüyor. Öldüğünü öğrenince da kaçıp gidiyor. O şahsın dahi sorgulanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tartışma ajanda kamerada

Öte yandan, Yunus Ergü ve beraberindekilerin olaydan 1 devir ilk Kanbur’un dükkanına gittikleri ve tartışma çıkarttıkları anların görüntüleri ortaya bundan sonra. – ANKARA

Share: