Rahvan Beygir Yarışları, Gaziantep’te yapıldı

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu marifetiyle planlı Rahvan Beygir Yarışları’nın 15’inci ayağı Gaziantep’in Nizip ilçesinde yapıldı.

Nizip Belediyesinin eş sahipliğinde Hancağız Barajı beraberinde bulunan boş ayrımsız arazide oluşturulan alanda gerçekleştirilen organizasyonda 7 kategoride 55 atlama beygiri yarıştı.

Çevre devlet ve ilçelerden gelen atlama beygiri sahipleri ile jokeyler, yarışmadan evvel federasyon heyetine kayıt yaptıktan sonraları belli tıpkı süre atlarıyla yerey pistte egzersiz gerçekleştirdi. Daha sonraları türlü kategorilerde yapılan konkur, kestirmece 3 saat sürdü. Konkur sırasında vatandaşların coşkulu olması ve daima jokeylere taktik vermesi dikkat çekti.

Yarışmanın böylece üçgen tayda Abdulhalit Saydaş, flaşör tayda Abdulbaki Öğür, destede Muhammet Saika, epey beyninde Onur Ömeroğlu, iri beyninde Mehmet İnci, başaltıda Cuma Namazı Düz, özellikle ise Beşir Ballıbey bir numara sırayı aldı.

Dereceye giren jokey ve beygir sahiplerine federasyon yoluyla yürek verildi.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Zerrin, içtimai belediyecilik alanında bir nice etkinliğe familya sahipliği yaptıklarını, bugün gerçekleştirilen Rahvan Atlama Beygiri Yarışları’nın de bunlardan birisi olduğunu belirterek, katılanlara teşekkürname etti.

???????Share: