Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 taşınmaz, özelleştirme uzanım ve programına alındı

Resmi Gazete’dahi yayımlanan habere göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi yerine mukayyet 14 ildeki 99 emlak özelleştirme durum ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi yerine mukayyet Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin Ağacı ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme ebat ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu yurt, satma, kiralama, dirimsel ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun gayrı hukuki tasarruflar, mülkiyetin diğer ayni haklarının tesisi veya işletme haklarının verilmesi yöntemlerinden biri ya dahi birkaçının alay malay uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E KADAR TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme kapsam ve programında bulunan Türkiye Şeker Fabrikaları ZIYAN ETMEK Genel Müdürlüğü yerine kayıtlı Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ait mamure planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Elektrik Istihsal YEMEK yerine mukayyet Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ait imar planı değişikliğinin bile onaylanmasına karar verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları NANIAZIZ Umumi Müdürlüğü yerine mukayyet Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilişkin hazırlanan imar planı değişikliğine yönelik itiraz ise reddedildi.

Share: