Resmi Gazete’de yayınlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki tutukluyu affetti

Reisicumhur Erdoğan’ın 6186 Kararı ile Kocaeli İzmit nüfusuna mukayyet olan Hasan Şen’in artan cezası affedildi. Karara göre Hasan Bayındır; eroin özellik ticareti boşaltmak ve feda etmek için esrar bulundurmak, silahla yıldırma suçlarından üç ayrı duruşma eliyle mecmu 24 yıl 7 kamer dam cezasına çarptırıldı ve cezası kesinleştiği için 2018’den bu yana cezaevinde bulunuyor. Adli Tababet Kurumu 3’ncü Adli Tababet İhtisas Kurulu’nun verdiği “daima hastalık” raporu ve Adalet Bakanlığı’nın 20 Haziran 2022 tarihli yazısı üstüne Erdoğan, Anayasa’nın 104. Maddesinin 16’ncı fıkrası uyarınca af kararı aldı.

“SÜREKLİ HASTALIK VE SAKATLIK”

Gene Erdoğan’ın aldığı ve bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan 6187 sınırlanmış Karar’la ise silahlı yıldırı örgütüne unsur olma suçundan İzmir 13. Dokunaklı Ceza Mahkemesi yoluyla 2018 yılında 7,5 sene hapis cezasına çarptırılan Yozgat Kadışehri ilçesi nüfusuna mukayyet Bilal Konakci’nin (45) dahi kalan cezası “sürekli hastalık ve yanlışlık” gerekçesiyle affedildi.

BOMBA İMHA EDERKEN İŞARET PARMAĞINI KAYBETTİ

Polis memuru Bilal Konakci, İzmir Aliaağa’da memur iken Küçük Ay 2009’da tıpkısı okulun önüne bırakılan bombayı imha etmeye hazırlanırken bombanın infilak etmesi sonucu gözlerini, sıhhatli elini ve sol elinin bel parmağını kaybetti. Ayrıca sem kaybı tüvana, bacaklarında volta zorluğu oluşan Konakci’nin yüzdelik 98 engelli olduğu eşinin, Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan’a yazdığı mektupta rapor edilmişti. Konakci, 20 Açıklık 2016’da ise Fetullahçı Yıldırı Örgütü (FETÖ)/ PDY kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Share: