RİZE’DE İNŞAAT HALİNDEKİ SINSICE BUNGALOVLAR YIKILDI

RİZE’nin Fındıklı ilçesinde, kaçak kendisine yapılmaya başlandığı tayin edilen 11 bungalovun inşaatı, ilk mühürlendi arkası sıra iş makinesiyle yıkıldı.

Rize’de valilikçe gizliden gizliye yapılaşma ile uğraş devam ederken, Fındıklı ilçesinde sinsice yapılar belirleme edildi. Gizlice olarak yapıldığı belirlenen 11 bungalovun inşaatı, 14 Haziran’da yapı tatil tutanağı ile mühürlendi. Türel ve bürokratik süreçlerinin tamamlanmasının arkası sıra inşaat halindeki bungalovlar, gelişim makinesiyle yıkıldı.

Rize Valiliği vasıtasıyla yapılan kayıtlı açıklamada, ‘İl genelinde sürdürülen denetimlerde mevzuata aykırılığı görülen çatı ve müştemilat tutanakla belirleme edilip, uyartı ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra mukteza hukuki ve yönetimsel süreçler tamamlandığında yıkımları gerçekleştirilmektedir. İlgili kurumlar, İl Genel Meclisi ve Uray Meclisleri, muhtarlıklar ve sivil cemiyet örgütleri mevzuata muhalif yapılaşma ile ilgili bilcümle birlikte mücadele üzerine hemfikirdir. Vatandaşlarımız marifetiyle gizliden gizliye yerine nitelendirilen cümle mevzuata çapraz yapılar için ilişkin tutanak tutularak lazım sürecin başlatıldığını ve gayrı amal tamamlandığında bu yapıların yıkılacağının bilmesini ve bu noktada vatandaşlarımızı kendilerini maddi ve manevi seçkin türlü kayıptın arkalamak üzere bu yollara tevessül etmemelerini istek ederiz’ denildi.

Share: