Rolls-Royce, çalışanlarını enflasyona ezdirmemekte kararlı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Acun yüksek şişkinlik ve getiri artışlarıyla ağırlık zamanlar geçiriyor. Ücretliler ise işlerini kaybetme ya de maaşlarının değerini yitirmesiyle anlaşma tartı yaşama tehlikesiyle yüz yüze. Çalışanlar arasında özellikle tıpkı anlaşma ise berenarı şanslı.

Fortune.com’dan Eamon Barrett’ın haberine göre, Rolls-Royce şirketi, 14 bin çalışanına ikramiye ve aylık zammı vererek yaşanan ekonomik güçlükler karşısında elan güçlü kalmalarını sağlıyor. Rolls-Royce CEO’su Warren East, istisnai zamanlardan geçtiklerini rapor ederek, yaşanan kazançlı belirsizliklerle başa çıkabilmek amacıyla bu kararı aldıklarını belirtti.

Ortaklık CEO’su Warren East çalışanları ile paylaştığı notta ayrıklı zamanlardan geçtiklerinin altını çiziyor.

2 bin euro ikramiye

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, ülkenin hayat maliyetlerinde yaşanan üstünlük sonrasında 14 bin çalışanına 2 bin euro (2,455 dolar) ikramiye ve aylık zammı vermeye karar veren motor üreticisi Rolls-Royce, dünyanın nazik yetiştirici firmaları amacıyla de bir örnek teşkil ediyor. Ortaklık CEO’akarsu Warren East çalışanları ile paylaştığı notta istisnai zamanlardan geçtiklerinin altını çiziyor.

Mayıs ayında açıklayan rakamlara göre İngiltere, sonuç 40 yılın sunu efdal enflasyon seviyesiyle yüz yüze. Para Şişkinliği verilerinde geçen yılın ayrımsız dönemine göre yüzde 9’luk tıpkısı artma yaşanırken, bu duruma yer zıt anlamda yardım veren olay ise Ukrayna Savaşı olarak öne çıkıyor. Yaşanan çatışma ortamı Avrupa genelinde erke fiyatlarını artırırken, İngiltere’üstelik benzen ve zindelik fiyatları Nisan ayında ayrımsız esbak yıla bakarak sırasıyla yüzde 53,5 ve yüzdelik 95,5 oranında çoğalma gösterdi. İngiltere’dahi ortalama ayrımsız çalışanın maaşı doğru bazda yüzdelik 1,2 oranında düşerken, erdemli yer yağı fiyatları da tüketicileri print duruma düşürüyor.

İngiltere, son 40 yılın yer faziletkâr şişkinlik seviyesiyle karşı karşıya. Bu duruma kontra anlamda yardım veren yeryüzü oylumlu görüngü ise Ukrayna Savaşı.

Yüzde 4’lük aylık artışı

Rolls-Royce’fecir yapılan açıklamada, 11 bin fabrika işçisi ve 3 bin güre yöneticiyi havi bütün yaklaşık 14 bin çalışana aynı kereye belli oluşmak üzere ikramiye verileceği belirtildi. Rolls-Royce şirketinin Müttehit Krallık’ta yaklaşık 20 bin çalışanı bulunuyor.

Mavera yandan, iştirakçi sendikasının kabul etmesi halinde müşareket, 11 bin çalışanına Mart ayına büyüklüğünde yüzdelik 4’lük mahiye artışı öneri edecek. Rolls-Royce’fecir yapılan açıklamada, bindirim oranının, müşareket çalışanlarının son on sene içre alacağı sunma efdal yıllık sevap artışı olacağı belirtildi.

Ortaklık CEO’akarsu East, çalışanlarına yönelik yalın kat tıpkı ücret artışının ehliyetli olmadığını düşündüklerini ve bu nedenle çalışanlarına 2 bin sterlinlik ikramiye ödeme noktasında uzlaştıklarını belirtti. Çalışanları için sürekli ayrımsız boşalma hedefiyle aldıkları bu karar sonucunda, yüzdelik 4 oranında yapılacak aylık artışı ve 2 bin sterlinlik ikramiye ile yüzde 9 oranında iştirakçi mahiye artışı hedefine kazanmış olduklarını belirten East, bu oranın mevcut enflasyon oranıyla ahenktar olduğunun altını çizdi.

Pandemi sürecinde çarpış almıştı

Iştirak pandemi sürecinde karlılık anlamında şişman çarpış almıştı. Alelhusus tepkili uçak motorları üretiminde dünyanın az şirketlerinden biri olan Rolls-Royce, jetlerin pervaz saatine paralel olarak elde ettiği havayolu şirketlerinden yapılan ödemelerde şişman bir düşüş yaşanmış olmasından münasebetsiz anlamda etkilenmişti. 2020 yılında uçuşlar durdurulduğunda şirket, gelirlerinde yüzdelik 20 oranında düşüş yaşanmış ve şirkette yapılan açıklamada aynı yıl amacıyla 2,55 bilyon dolarlık işletme zararı açıklanmıştı.

Ortaklık, Şubat ayında yatırımcılarıyla paylaştığı notta 2023 için mütevazı ve zait nakit girişi beklediğini açıklamıştı.

Rolls-Royce, aynı sene ortamında toptan hareket gücünden 9 bin kişiyi işten çıkardıktan bilahare 2021 yılında gine kar açıkladı. 2021 yılında 152,2 milyon dolar kar bildiren şeriklik, Gücük Ay ayında yatırımcılarıyla paylaştığı notta 2023 üzere alçak gönüllü fazlalık akça girişi beklediğini açıklamıştı.

55 milyon dolara servet olacak

Şirket CEO’akarsu East, tıpkı zamanda, çalışanlara yönelik henüz şişman tıpkı ücret artışının böylesine şişman belirsizliklerin olduğu ayrımsız dönemde etraflı vadeli ecir faturalarına çok çok maliyet ekleyebileceğini sözlerine ilaveten bunun Mürekkep Kraliyet’ta gelecekte yaşanacak rakiplik gücüne uymazlık verebileceğinin altını çizdi. Önerilen yüzde 4 oranında mahiye artışı ve 2,455 dolarlık ikramiye dağıtımı şirkete bu sene amacıyla tahminî 55 milyon dolara servet olacak.

İngiltere’da sevap artışları enflasyonun âdeta gerisinde

 

Goldman, eylülde Avrupa enflasyonunda doruk bekliyor

 

Euro Bölgesi’nde para şişkinliği şahika yaptı

 

Share: