Rusya: “Letonyalı vükela, provokasyonlarına sonuç vermeli”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın Letonya parlamentosunda “teröre bindi veren ülke” ilan edilmesinin peşi sıra, “Letonyalı vükela, provokasyonlarına son vermeli” dedi.

Letonya parlamentosunda milletvekilleri eliyle Rusya’nın “teröre bindi veren mutluluk” kategorisine alınmasının arkası sıra Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’dan açıklama geldi. Zaharova, Letonyalı vekillerin aldığı kararı eleştirerek, “Letonyalı vekiller bu gibi provokasyonlara son vermeli ve öncelikle ülkesinin ve vatandaşlarının çıkarlarına odaklanmalı. Bazen sakıncalı ülkelerin şopar ve bizatihi tehlikesiz kararlar alması kolektif batının uluslararası hukukun cihanşümul normlarını ve ilkelerini dönmek için ince süredir izlediği yolla kesişmektedir” ifadelerini kullandı.

Letonya parlamentosunda yapılan son toplantıda Rusya’nın teröre destek veren ülkeler kategorisine alınması, Rusya ve Belarus’a karşı yaptırımların arttırılması, Belarus ve Rusya vatandaşlarına vize kısıtlaması yönünde kararlar alınmış, bire bir zamanda Ukrayna’ya dahi finansal, askeri, insancasına ve diplomatik desteklerin alınması de yasalaşmıştı. – MOSKOVA

Share: