Sağlık Bakanı Koca’dan “Ilişik Ödeme Yönetmeliği” paylaşımı Açıklaması

Esenlik Bakanı Fahrettin Adam, Bakanlığın Ek Ödeme Yönetmeliğini “parafin ıslah” adına nitelendirerek “Benzeri süredir bitkisel hayatta olan başarım sisteminin fişi çekildi. Sağlık çalışanları üzere benzeri düzeltme gerçekleştirildi.” ifadesini kullandı.

Âdem, Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe ilgilendiren toplumsal medya hesabından açıklama yaptı.

Paylaşımında, “bir süredir bitkisel hayatta olan performans sisteminin fişi çekildi.” değerlendirmesinde mevcut Âdem, şunları kaydetti:

“Resmi Gazete’üstelik yayımlanan Munzam Ifa Yönetmeliği ile afiyet çalışanları üzere benzeri ıslahat gerçekleştirildi. Tığ buna ‘beyaz zehir reform’ diyoruz. Yönetmeliğin teknik anlatımı cihetiyle anlaşılmayan noktalar var. Sırasıyla anlatacağız. Bazı konuları 15 Ağustos’a bırakıyoruz.”

Herif, “Performansa bakarak Ekleme Ödeme Yönetmeliği”nin yürürlükten kaldırıldığını belirterek bergüzar ve motivasyon hak eskimemiş ayrımsız modele geçildiğini vurguladı.

Yönetmeliğin içeriğine ilgilendiren ise Koca, “Mahsuplaşma pratikte ağız ağıza kaldırılmıştır. Ne çakılı ödemede ne de taban ödemede mahsuplaşma olamaz. Hastanelerde ferdî hareket yüküne ilişkin motivasyon ödemesi yapılacak. Sunulan genişlik tezyifkâr hizmetin karşılığı olacak. Aynı yegâne hamle dahi, keyif çalışanının teşvik ödemesine yansıyacak.” ifadelerini kullandı.

Adam, döner sermaye sermayede taban ödemesi ile kullanılmamış bire bir çakılı ek ödeme oluşturulduğunu ve 15 Ağustos’tan itibaren ödenecek olan taban ödemesinin, eylül ayı itibarıyla maaşla gelişigüzel bordroda düzlük alacağını belirterek “Taban ek ödemesi, yıllık izinde 12 çağ için ve çor cihetiyle raporlu olma durumunda üstelik uygulanan olacak, kesilmeyecek.” ifadelerine yer verdi.

Share: