Sakat nişanlısını öldürüp kız arkadaşını yaralayan karı bilgili karşısına imdi

Tokat’ta eski nişanlısını öldürüp kız arkadaşını yaraladığı sav edilen kadının yargılanmasına başlandı.

Tokat 2. Okkalı Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu yargılanan Fatma Güngör ile olayda yaralanan E.D. ve taraf avukatları katıldı.

Kimlik tespitinin peşi sıra savunma özne Güngör, fenomen günü polis memuru İ.Ö’nün evine arkadaşı A.U. ile kahvaltıya gittiklerini söyledi.

İ.Ö’nün evinde tabanca gördüğünü anlatan Güngör, şunları kaydetti:

“Tabancayı görünce intihar eylemek aklıma geldi. İ.Ö’nün dışarıya gitmesi konusunda akak odasına sakladığı tabancayı aldım ve çantama koydum. Ardından İ.Ö. beni Niksar yolundaki kavşağa bıraktı. O sırada çarkıt nişanlım Ahmet Batuhan Baht’ı gördüm. Tıpkısı eczaneden Yıldız’ı aradım. Beş dakikaya dükkana geçeceğini söyledi. Hayatı süresince unutamayacağı şekilde gözlerinin önünde intihar etmeyi düşündüm. Dükkanına gittim. Elbette olduysa bilmediğim şekilde tabancayı ona doğrulttum. Ahmet yerde yatınca vurduğumu anladım. Neler olduğunu hatırlamıyorum. Pişmanım. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum.”

Duruşma heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Tokat’ta 2 Ağustos’ta Fatma Güngör, sakat nişanlısı Ahmet Batuhan Talih (27) ve yanındaki kız arkadaşı E.D’ye iş yerinin önünde tabancayla biberli etmiş, Baht kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Gözaltına alınarak tutuklanan Güngör, polis güçleri ile hakimlikte susma hakkını kullanmıştı. Sanık hakkında “kasten öldürme” ve “cerh” suçlarından sav açılmıştı.

Share: