Samsun’da 3 bin 500 metrekarelik alanda spor kompleksi yapılıyor

Samsun’un İlkadım ilçesinde 3 bin 500 metrekarelik alanda spor kompleksi mensur ediliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İlkadım Spor Kompleksi’nin asıl çıpa bağlantılarının sonuç aşamasına gelindiği bildirildi.

Ekonomik ömrünü tamamlayarak yıkılan Samsun Anadolu Lisesi Spor Salonu’nun yerine, 3 bin 500 metrekarelik düzlük düz yazı edilecek spor kompleksinin içre hentbol, basket, uçan top ve yüzme branşlarında idman sahaları, fitness salonu, olimpik yüzme havuzu, sauna, finlandiyalı hamamı ve resmi turnuvaların yapılabileceği 1160 peyrev kapasiteli yarışma salonu bulunacak.

Fevzi Hissetmek, Yenidoğan, Fatih, İlyasköy, Reşadiye, Observatuvar, Çiftlik, Hak, Kazım Karabekir, Bahçelievler, Kışla, Yaşar Doğu’yu kapsayan hep 12 mahallede ateş parçası 140 bin vatandaşın volta mesafesindeki spor kompleksinden kısaca 35 bin zihayat ve bala istifade edecek.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Büyükşehir Şehremini Mustafa Demir, proje üstünde hassasiyetle durduklarını bildirdi. Projeyi 24 kamer sonradan hizmete açmayı hedeflediklerini rapor eden Çıpa, şunları kaydetti:

“Spor, bizim bildirme çok ehemmiyet verdiğimiz hizmet alanlarımızdan birisi. Eğitimde, sporda, hareket hayatında, turizmde, sanayide, birçok alanda eskimemiş projeleri hayata geçiriyoruz. Şu an temelinde çipo bağlantıları yapılıyor. İnşaat alanı şişman amma bağlantıların yarısı bitti. Esas betonu da arz geç bu ayın ikinci haftasında dökülecek. Bu proje üstünde hassasiyetle duruyoruz. üç katlı ve devasa bire bir envestisman. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunmuş olacağız.”

Share: