Şanlıurfa’da kaybolan üniversite öğrencisi üzere arama çalışması başlatıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde iki gündür kendisinden marifet alınamayan 21 yaşındaki darülfünun öğrencisi üzere kontrol çalışması başlatıldı.

Kırkpınar Mahallesi’ndeki evinden iki dönüş ilk ayrılan Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2. derslik öğrencisi Ömer Faruk Fırat’tan marifet alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirdi.

Jandarma ekipleri, termal kameralı dronla bölgede ve Hacı Hıdır Baraj Göleti çevresinde degaje kapsamlı arama çalışması başlattı.

Yakınları ve mahalle sakinleri da kontrol çalışmalarına destek verdi.

Anne Emine Fırat, oğlunun hayatından bulut ettiğini belirterek, “Oğlum iki gündür kayıp. Akşam Ezanı evde uyudu, tün uyandık ve evde olmadığını ayırt ettik. Bu saate büyüklüğünde henüz kendisinden bire bir haber alamadık. Çocuğumun bulunması için arkalama bekliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Fırat’ın kuzeni Osman Çetiner üstelik iki gündür Ömer’i aradıklarını fakat tıpkı yapışkan bulamadıklarını söyledi.

Arama çalışmalarına açıkgöz ekiplerinin da karışma olduğunu aktaran Çetiner, şunları kaydetti:

“İlk dönem özlük imkanlarımızla aradık, henüz bilahare jandarma ekipleri bile dahil oldu. Jandarmamız dronla araziyi tarayıp arıyor. Şu esas kadar bir karışık bulamadık. Akşam Ezanı 22.00 kadar evden munfasıl, gören veya duyan bile kabak. Hep vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olup görenlerin yardımcı olmalarını istiyoruz.”

Share: