Sazak haberleri! Mersin Büyükşehir, Deforme Olmuş 300 Km Posta Çizgisini Yeniliyor

Sazak Büyükşehir Belediyesi Erişim Dairesi Başkanlığı Gidiş Geliş Hizmetleri Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, site genelindeki 14 ayrımlı güzergahta deforme reşit misil çizgilerini yeniliyor.

Emek kapsamında; deforme olmuş, görünürlüğünü yitirmiş defa çizgileri, kez cızık silme makinesi ile silinerek, hesabına solgun termoplastik kere çizgi boyası uygulaması yapılıyor. 4 ay süresince devam edecek mücahede kapsamında, bütün 65 bin metrekare iz uygulaması yapılacak.

ÇALIŞMALAR, TRAFİĞİN DAMARLI ETKİLENMEMESİ İÇİN ŞEB SAATLERİNDE YAPILIYOR

Ekipler, trafiğin yapılacak çalışmalardan karşit etkilenmemesi için çalışmaları trafiğin henüz az olduğu tün saatlerinde yapıyor. Emek kapsamında trafiği bölümsel kendisine kapatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tek şeridi trafiğe kapatıp, vazıh gidiş geliş römorku ile trafiği diğer şeritlere yönlendiriyor.

Büyükşehir ekipleri çalışmalarını Sazak merkezde; GMK Bulvarı’nda Araba İkmal Kavşağı ile Çeşmeli Kavşağı beyninde, İsmet İnönü Bulvarı’nda Abide Kavşağı ile Macit Özcan Tesisleri ortada, Adnan Menderes Bulvarı’nda Hilton Oteli ile Babil Kavşağı beyninde, Yurt Caddesi’nde GMK Bulvarı ile Otoban ortada, Turgut Özal Bulvarı’nda Nakız Kompleksi ile Meşot arasında,  26. Ana Yol’de 17. Cadde ile Otoban beyninde, Okan Merzeci Bulvarı’nda ise 34. Ana Yol ile 17. Cadde arasında sürdürüyor.

Tarsus’ta de mücahede gerçekleştiren ekipler; İsmet Rabıtalı Bulvarı ile Taşti ortada, Gazi Vakur Bulvarı, Gökçe Bulvar, Muvaffak Uygur Caddesi, Atatürk Caddesi ve Son Teşrin Ekenler Bulvarı’nda çalışmalarına devam ediyor.

“120 GÜNDE, 14 FARKLI NOKTADA, 300 KM KAT ÇİZGİSİ ÇİZECEĞİZ”

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi mühendislerinden İbrahim Namlı, yollardaki çizgileri yenilediklerini dile getirerek, “Bu kapsamda 14 farklı güzergahta posta çizgilerini yeniliyoruz. 65 bin metrekare deforme ergin kere çizgilerini silip, yeniden 65 bin metrekare soluk termoplastik boya ile aplikasyon yapıyoruz. 65 bin metrekare, kestirmece yerine 300 kilometre yola karşılama ediyor. Çalışmamız 120 devir sürecek. 14 değişik güzergahımız var.  Çalışmalarımızı, trafiğin münasebetsiz etkilenmemesi yerine, trafiğin daha beş altı kilolu olduğu geceleyin saatlerinde sürdürüyoruz. Yine bu faaliyet kapsamında, trafiği kısmi namına kapatacağız. Tek şeridi trafiğe kapatacağız. Işıklı trafik römorkuyla özge şeritlere yönlendirme yapacağız” dedi.

Share: