Sazak haberleri… ‘Terra Madre Küçük Asya İzmir 2022’ Fuarı’nda Sazak Rüzgarı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ve dünyanın metin çok yerinden kıtipiyoz yetiştirici, kooperatif ve tarımla ilişik sivil sosyete kuruluşunun katıldığı Terra Madre Anadolu- İzmir 2022 Fuarı’na katılarak, Sazak’i ve Mersin Ağacı tarımını katılımcılara tanıttı.

Dünya genelinde gastronominin sunu şanlı etkinliği kendisine akseptans edilen Terra Madre fuarında açılan Mersin Büyükşehir Belediyesi standına; Mersinden Eş Kooperatifi, Tarsus Eshab-ı Keyf Kooperatifi, Mutluluk Eş Kooperatifi, Anamur Karı Kooperatifi, Mut Zirai Kooperatifi ve Mezitli Kooperatifi alay malay paydaşlık sağladı.

ŞAHUTOĞLU: “BELEDİYEMİZİN TARIMSAL ÇALIŞMALARININ TANITIMINI YAPTIK”

Fuara ilgili bilgelik veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanvekili Selçuk Şahutoğlu, “Temel temanın tarım ürünleri olduğu bu fuarda, tığ dahi Mersin Büyükşehir Belediyesi kendisine Zirai Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yapmış olduğu projeler ile çalışmalar üzerine, katılımcılara brifing ve değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

Fuarda slow foot birliklerinin, kooperatiflerin, tıpkı zamanda kıytırık üreticilerin ve tarımla ilişik sivil topluluk kuruluşlarının hepsinin bir araya gelmesi ile oluşan bire bir yoğunluk olduğunu belirten Şahutoğlu “Sazak Büyükşehir Belediyesi standımızı kısaca 3 bin birey görüşme etti. Bu organizasyonda hem projelerimizi değerlendirme, yeniden gözden geçirme, hem dahi katılımcılarla fikir alışverişinde bulunduğumuz ortam oluştu. Tarımın, kooperatifleşmenin, birleşmenin, ahali emeğinin akıbet rütbe önemli olduğu şimdilerde bu forma fuarların gerçekleşmesinin, hem üreticiler açısından hem üstelik katılımcılar açısından sonuç paye heybetli olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: