Şehit aileleri dernek başkanları Bedirhan çağa ve annesinin mezarını müzakere etti

İç Anadolu Martir Aileleri ve Gazileri Derneği üyesi topluluk başkanları, Hakkari Yüksekova’üstelik 31 Temmuz 2018’birlikte PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 25 yaşında şehit düşen asker eşi Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa’nın, Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki mezarlarını musahabe etti.

Şarkışla Garnizon Şehitliği’ndeki ziyarette, Kur’an-ı Kerim okundu ve yakarış edildi.

Dernek başkanları, ardından Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş ve Belediye Reisi Ahmet Turgay Oğuz’u de makamında konuşma etti.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, yaptığı açıklamada, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Yozgat’tan cemiyet başkanlarının konuşma toplantısı üzere Sivas’a geldiklerini söyledi.

Dernek başkanlarının talepleri doğrultusunda şehit Bedirhan bebek ve annesinin Şarkışla ilçesindeki kabrini da ülfet ettiklerini belirten Sarban, “Şehit bebeğimizin anneannesi Suudiye Demir’i üstelik görüşme ettik. Şehidimizin annesine bekâr olmadığını, bizlerin üstelik onun benzeri evladı olduğunu ve her ahit birlikte olduğunu söyledik.” dedi.

Martir annesi Suudiye Çipo ise ziyaretten kıran topluluk başkanlarına teşekkürname ederek, “Tanrı razı olsun, bu hareket başıma geldi geleli, beni hiçbir zaman bekâr bırakmadılar. Allah hükümetimizden, topluluk başkanlarımızdan, bakanlarımızdan, hepsinden razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.Share: