Şehit ve gazi ailelerin çözüm bekleyen beklentileri masaya yatırıldı

İç Anadolu Martir Aileleri ve Gazileri Topluluk Başkanları müzakere toplantısı Sivas’ta yapıldı, toplantıda martir ailelerin hal bekleyen meseleleri ele makbuz.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğinde planlı toplantıya altı ilin cemiyet başkanı ve yardımcıları katıldı. Toplantıda şehit aileleri ve gazilerin günce yaşamda karşılaştıkları meseleler ele makbuz. İstişare sonucunda şehit ailelerinin ve gazilerin çözüm muntazır problemlerinin saha aldığı 11 maddelik benzeri metin hazırlandı. Hazırlanan metinin ilişkin kurumlara bildirileceği belirtildi.

“11 maddeden oluşan bire bir güçlü hazırladık”

Sivas Martir Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, martir aileleri ve gazilerin gündelik hayatta muammer oldukları problemleri dile tefhim etmek amacıyla tıpkı araya geldiklerini söyleyerek, ” İç Küçük Asya Martir Aileleri ve Gazileri Cemiyet Başkanlarımız geleneksel adına rastgele sene genellikle benzeri ilimizde toplanıyor. Bu yıl Sivas ilimizde İç Rum’nda kim şehit aileleri ve gazileri topluluk başkanlarımızla enformasyon toplantısı yaptık. İstişare toplantımızın amacı şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yevmi hayatta muammer olduğu sıkıntıları dile yayımlamak. Bu sıkıntılara ne kabilinden hal üretiriz üzerine istişarelerimizi yaptık. Bir değişmeyen aldık. Almış olduğumuz kararları toplum örgütü başkanlarımız özlük illerinde ki vekillerine ve çıkışlı kurumlara iletecekler. Bizde ilimizde kim yetkililere alınan kararların tamamını ileteceğiz. 6 ilimizden mevrut Aksaray, Çankırı, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Yozgat illerinden gelen başkanlarımızı 3 bölüm süresince ağırladık. 11 maddeden oluşan tıpkısı dokuz canlı hazırladık. Yakın zamanda meclise gidip çıkışlı kurumlarla bakanlıklarla görüşüp analizör üzere talepte bulunacağız” dedi. – SİVAS

Share: