Sel sebebi ile ligden çekilen Kastamonuspor 1966, afetin yıl dönümünde mevsim açılışı yaptı

Kastamonu’dahi sabık yıl yaşanan se felaketi sebebiyle 2. Lig’den çekilen GMG Kastamonuspor 1966, felaketin sene dönümünde sezon açılışını yaptı. Zaman hazırlıklarına başlayan GMG Kastamonuspor 1966, para aktarımı yasağını da kaldırarak yaklaşık 10 futbolcuyu takıma vermek amacıyla girişimlerine başladı.

11 Ağustos 2021 yılında Garp Karadeniz’da yaşanan yeğin felaketinde en haddinden fazla etkilenen Kastamonu’nun 2. Klasman’birlikte savaş eden takımı GMG Kastamonuspor 1966, 80 kişinin hayatını kaybettiği ve onlarla binanın yıkıldığı başat felaketi sonrasında ligden çekişmişti. Yeğin felaketinin yıl dönümünde GMG Kastamonuspor 1966, yine sezon açılışını yaptı. Çalışmalarına başlayan bando, bu yıl 2. Küme Kırmızı Grup’ta mücadele edecek. Transfer yasağını dahi kaldıran takımın yeni futbolcuları renklerine semirtmek amacıyla girişimlerde bulunduğu belirtildi.

Kavi Akpunar: “Yeğin felaketinin sene dönümünde mevsim açılışını gerçekleştirdik”

GMG Kastamonuspor 1966’dahi transfer yasağının kaldırıldığını belirten Beceri Yönetmen Takatli Akpunar, “Bu koygun olaydan etraf takımımız, ligden bir sene süreyle eksilmek zorunda kalmıştı. Yeniden aynı tarihte inşallah başkanımızın da destekleriyle sezonu açtık. Bugün itibariyle hem çalışmalarımıza hem birlikte transfer sürecine başlama verdik. Kastamonuspor, benim henüz önce çalıştığım dönemde yani 4 sene önce yabancı olmadığımız tıpkısı topluluk. 2 sene sıkışık play-off oynayan tıpkısı camia. 1. Grup kapısından ferasetsiz dönmüştük. İnşallah ayrımsız art lige çıkmayı rabbim bizlere yıldız kadir. Bittabi ki işimizin tahakküm olduğunu biliyorum. Bugün itibariyle 18 çağ sonradan önce yerine ligde Serik maçıyla karşılaşacağız. Haddinden Fazla beş altı tıpkı süremiz var. Transferde alelhusus bu konulara özen etmemiz gerekiyor. Nakil tahtasını açmakta yardımcı olan topçu kardeşlerimi de buradan teşekkürname ederim. Filhakika onlar koruyucu olmasaydı, az buçuk henüz zorlaşırdı işimiz. Bunlar hem gani oyuncular, altın oyuncular hem birlikte nefis ve karakter namına bizlere çokça madde katacaklarına inanıyorum bu kardeşlerimizin. Onun için bizlerin dikkat etmesi müstelzim şu anda dinlenme kampı fail hazır oyuncuları alıntı edebilirsek sunu gücük sürede başarılı olacağımıza inanıyorum. Bilcümle ilin, bilcümle sporcuların istediği geçmiş etapta bu. Az Buçuk götürümlü olmaları gerekiyor. Tedarik dönemleri bilindiği üzere minimal 6 hafta sürer. Ondan bilahare mızıka 4 hafta daha oynadıktan sonraları oturur. Bizim bugün itibariyle vakit kaybetmeden 18 günümüz var. Biz bu 18 periyot içerisinde hem para aktarımı yapacağız hem bile takımı teknik ve taktik olarak oturtmaya çalışacağız. Bizde bayağı olmadığını biliyoruz. Hayatımın başından sonuna büyüklüğünde şimdiye büyüklüğünde tek işim mahdut olmadı. Bu görevi seve seve akseptans ettim. Onun üzere bilcümle Kastamonu taraftarına şimdiden sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Cengiz Aygün: “Tahminî 10 topçu ile yeni dönemde anlaşmaya vardık”

Kısaca 10 topçu ile kullanılmamış dönemde anlaşmaya vardıklarını söyleyen GMG Kastamonuspor 1966 Fahri Başkanı Cengiz Aygün ise, “Takımımız donuk aynı süreçteydi. Maatteessüf haddinden fazla talip arkadaşlarımız oldu ama onlarda baktılar şartlara, koşullar akla yatkın gelmedi onlara sarmak üzere veya bire bir laedri şirketi süreci vardı. Buna müştehi sâdır olmadı. Mecburen bulunan yönetimimiz ve canan başkanımızla birlikte bilcümle değerlendirmelerimizi yaptık. İlimizi ve Kastamonuspor’u boydak bırakmama noktasında üstümüze düşeni yapmaya değişmeyen verdik. Süfli üst zaman itibariyle transfer tahtası açıldı. Belki birkaç pare ulaşılamayan futbolcular var. Resmi kendisine ihtimal car edilmedi ama onların paraları dahi bloke edildi. Yani alıntı tahtası Kastamonusporumuzun açılmıştır, ömre bedel iyi olsun. 8-10 kesim topçu ile üstelik eskimemiş periyot için anlaşmaya vardığımız oyuncular hazır. Transfere da hızlıca bitmeme edeceğiz. Biliyoruz haddinden fazla geç benzeri proses. Çok geç kalındı. Zira çokça çok git gel yaşandı. Amma ben bu süreci bu kahraman futbolcularla ve kullanılmamış gelecek arkadaşlarla aşacağımıza inanıyorum. Metin hocamız ile de anlaşmaya vardık. Bu yıl Kastamonspor’un hocası Takatli hocamız, yardımlarıyla gelişigüzel takımın başına geçti. Kendisi ile bu noktada mutabakata vardık. Kılıklı hayırlı olsun kendisine üstelik beraber” diyerek konuştu.

“Hep stadı hınca tehlike imdi mahmul istiyorum”

Taraftarların bilcümle stadı doldurmasını isteyen Aygün, “Madem tığ bu hamleyi yaptık, artık Kastamonu galeyan etmek zorunda. Artık Kastamonu laf üretmeyecek. Bugüne kadar hep konuştu, içtinap etmek ile karşılıyorum, haklılardır, hiçbir itirazım bulunmayan. Amma bu saatten bilahare çabucak Kastamonu’birlikte ruhlu 400 bin Kastamonulu değil, İstanbul’bile ve eksantrik illerde hararetli kısaca 3 milyon Kastamonulu var. Hep bu ile eş çıkmak ve bu ilin takımına cemaat geçmek zorunda. Imdi ben Kastamonu’dan karşılığını istiyorum. Taraftarları bundan sonra statta hınca tehlike mahmul istiyorum. İnsanların sadece yazıp çizmek değil, siktirici cemaat çıktığını göstermesini istiyorum. Şu anda kadromuzu hocamızla ve maharet heyetimizle birlikte olabilir olan arz gani kadroyu bugünün şartlarına göre sunu ferah kadroyu kurmaya çalışıyoruz. imdi ilk maçımıza Cenabıhak talih ederse bu ayın 28’in da sahamızda Serik ile oynayacağız. Serik maçında statta hınca hınç bire bir yol Kastamonuluları istiyorum. Eğer Serik maçında o stadı Kastamonulular, zira 5 bin yabanlık bire bir stadyum, arz birkaç o statta 4 bin kişiyi görmezsem o devir döneceğim ve hepinize ben soracağım. Gördünüz mü Kastamonu’yu diyeceğim. Sadece konuşmak değil, statta insanların olmasını istiyorum. Bilcümle Kastamonulu hemşehrilerimden istirham ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bölgede 2. Tomar’üstelik oynayan ve tıpkısı yegâne stadı sıfır ülke biziz”

Bölgede takkadak GMG Kastamonuspor 1966’nın 2. Yığın’da oynadığını ve buna karşın bir tane stadı sıfır yer olduğunu belirten Cengiz Aygün, “Bir biricik stadı sıfır bu bölgede diyar biziz. Yok, stadımız, yıkılacak halde bir stadımız var. Karabük, BAL’a düştü, stadını görüyorsunuz. Çankırı’nın stadı bizden çok bereketli, 3. Küme’de. Sinop’un stadı yapıldı, Çorum’un stadı bizden ongun. Tığ, 2. Lig’da oynayan bu bölgedeki yegâne takımız. Yeryüzü uçta Zonguldak var, onun dışında 2. Öbek’de oynayan tek takımız. Amma benzeri stadımız da bulunmayan. O stadında yapılması amacıyla öncelikle bizler tıpkı öz yapmamız gerekiyor. Öncelikle o stadı doldurmalıyız. O stat dolmalı kim, görsünler, bu stat doluyor bu stadyum yetmiyor desinler. Bizim Kastamonu’birlikte 5 bin insanımız yok mu sözde. Herkesi stadı doldurmaya ve takımımıza ehil çıkmaya çağırma ediyorum, bekliyorum” ifadelerini kullandı. – KASTAMONUShare: