Serencam dakika ekonomi: Yardımcı Belediyesi’nden 1600 çalışanına zam

Uşak Belediyesi ve Hizmet –İş Sendikası Yardımcı Şubesi arasında imzalanan şişko barışma ile bin 600 uray çalışanına minimum ücrete yüzdelik 30’un üstünde sağlık artışı sağlandığı belirtildi.

Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Sarayı Güruh Salonu’nda yapılan dolgun itilaf imza törenine uray çalışanları katıldı. Dolgun İş sözleşmesi, Çeltek Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım ve Bakım – İş Yardımcı Büro Başkanı Adaletli Özdemir arasında imzalandı.

İmzalar atıldıktan bilahare bir müşavere eden Yardımcı Belediye Başkanı Mehmet Şimşek, “Belediyemiz ile Bakım-İş Sendikası beyninde, Çeltek Belediyesi Personel Limited Şirketi çalışanlarımıza yönelik hazırlanan ve minimal ücrete yüzdelik 30’un üstünde gelir artışı sağlayan dolgun hizmet akdi melfuf protokolü planlı törenle imzalandı. Şehre derece katmak için müteharrik tamlık uray ekiplerimize çalışmaları amacıyla teşekkürname ediyorum. Bu protokolün hayırlara açar olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bakım –İş Sendikası Çeltek Büro Başkanı Adil Özdemir bile, “Üyelerimizin menfaatlerini destek olmak sendika kendisine birinci önceliğimizdir. Uray Başkanımız Mehmet Şimşek’ında gayretleri ile aykırı idrak ve ahenk içerisinde hem üyelerimizin menfaatini hem de belediyemizin menfaatlerini koruyacak şekilde bereketli aynı anlaşmaya imza attığımıza inanıyorum. Şehremaneti Başkanımıza ve ekibine teşekkürname ediyorum. Berceste olsun” dedi. – YARDIMCI

Share: