Seyhan Belediyespor Kulübü Satranç Takımı, 1. Lige Yükseldi

Seyhan Belediye spor Kulübü Satranç takımı, 22-28 Ağustos 2022 tarihleri ortada Konya’da yapılan Türkiye 2. Kütle müsabakalarında böke yerine 1. Lige yükseldi.

Konya’da gerçekleşen Türkiye Satranç 2. Yığın müsabakalarında uğraş eden Seyhan Belediyespor Kulübü’nün 1. Lige yükselmesi dolayısıyla izah işleyen Seyhan Şehremini Akif Kemal Akay, ” Hocalarımızı ve sporcularımızı canı yürekten kutluyorum. Bizleri gururlandırdılar. Şampiyon kadroda vadi düzlük sporcuların gelecekte elan ongun noktalara geleceğine olan inancımız yüksek. Bu konuda imkanlarımız dahilinde desteğimizi devam ettireceğiz” dedi.

“SATRANÇ SPORUNUN FAYDALARI ÇOKÇA”

Satrancın çabuk hatır ve doğru karar ahzetmek başta tutmak üzere olaylara ayrımlı bakış açısıyla benzemek, düzenlenen akıntı etmenin önemini ve gerekliliğini öğrenmeyi keşfetmek ve özgüveni arttırmak üzere birçok faydasının bulunduğunu belirten Başbuğ Akay, ” Seyhan Belediyesi kendisine bir nice branşta olduğu kabilinden satranca dahi iri ehemmiyet vermekteyiz. Bizim öncelikli hedefimiz spor işleyen hayat sayısını arttırıp muvaffakiyetli sporcular tavlandırmak” diye konuştu.

Share: