Sezonun genişlik bir iki gollü haftası geride kaldı

Spor Kaba But Süper Lig’de geride mütezayit haftada oynanan maçlarda takımların hareketli performansları düşük seviyede kaldı ve sezonun yeryüzü birkaç golü atık haftası yaşandı.

Ligin 8. haftasında oynanan 9 maçta sahaya sâdır 18 bando toplam 16 gol atabildi. Karşılaşma başına 1,77 gol ortalamasının yaşandığı hafta birlikte takımlar genel olarak atak performanslarıyla futbolseverleri bahtiyar edemedi.

Süper Lig’in önceki haftasında 27, ikinci haftada 20, üçüncü haftada 31, dördüncü haftada 23, beşinci haftada 18, altıncı haftada 22, yedinci haftada 30 gol atılmıştı. İlk 7 haftanın gol ortalaması ise 2,72 olmuştu, sekizinci haftada ise bu rakamın altında kalındı.

8. haftada 6 bando gol atamadı

Süper Lig’de geride kalan haftada 6 takım gol sevinci yaşayamadı.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Gaziantep FK, Adana Demirspor, Galatasaray ve Hangikredi Ümraniyespor rakip fileleri havalandıramadı.

Dört büyüklerin aralarındaki maçlar golsüz başladı

Futbolda “Dört erkân” diyerek adlandırılan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un bu mevsim aralarında oynadığı maçlarda henüz gol sesi çıkmadı.

Sezonun 4. haftasında oynanan Trabzonspor-Galatasaray ile 8. haftada yapılan Beşiktaş-Fenerbahçe maçlarında futbolseverler gol izleyemedi.

Share: