Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne atak etti

ELAZIĞ Elazığ’da sıcaklıkların zaman normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu da vesile bilen vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara atak etti.

Elazığ ve bölgesinde gelgel sıcaklıkları sezon normallerinin üstünde seyretmeye bitmeme ediyor. Sıcaktan bunalan ve ferahlamak talip vatandaşlar ise hafta sonunu birlikte fırsat kasten Hazar Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara akış etti. Hele Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman başta almak amacıyla yer illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları zımnında Barış Gölü’nü yeğleme ediyor. İki ada ve hafi kenti kâin Barış Gölü çevresi, apart otel, dinlenme kampı keçe alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilcilere şezlong, güncek, deniz bisikleti, mıntıka turu üzere imkanlar üstelik sağlanıyor.

Havanın hamam olduğunu tamlayan Emrullah Dallı Güllü, ” Diyarbakır’dan buraya açılmak amacıyla geliyoruz. Sivrice güzelce ayrımsız düzlük. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla ayrım oluyor. Bati havalarda buranın havası bize çok gani geliyor” dedi.

Tuğba Cerbezeli, “Elazığ’dan geldim. Hava ve Sivrice çokça iyice. Bu yıl sıcak gidiyor. Gölde serinliyor ve domuzuna vakit geçiriyoruz. Budun Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya müracaat etmek namına burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Eşsiz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili vesile isteyerek buraya geldik. Hava yunak. Kesim anlımda da Elazığ sıcak bir şehrimiz. Bizde açılmak anlamında kaçamak yerine buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: