Siirt’te 14 sene mukannen mahpushane cezası mevcut hükümlü yakalandı

Siirt’te arakçılık, mala engel ödeme, göz dokunulmazlığının ihlali ve kaçakçılık koyulmak için 8 ayrı suçtan aranan ve bu suçlardan bütün 14 yıl mukannen delik cezası mevcut B.Ö. yakalandı.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Siirt İl Kurnaz Komutanlığı, yük bölgesinde terör suçları başta doğmak üzere meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerinin yakalanarak adalete tasdik edilmesine müteveccih çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Açıklamada, “İl Açıkgöz Komutanlığı ekiplerince, düzenlenen ve kapsamlı çalışmalar yürütmekte olup, yasadışı faaliyetleri olan emanet ve örgütleri belirlemek, cürüm ve kabahatli profili analizi yaparak bunların seçkin tür bağlantılarını ortaya yararlanmak, çöz güvenlik duyum ustalık/taktikleri ile faili meçhul olayları tenvir etmek için inceleme ve araştırması bitmeme fail, hırsızlık, mala engel verme, konut dokunulmazlığının ihlali ve kaçakçılık kalkmak amacıyla 8 ayrı suçtan aranan ve bu suçlardan toplam 14 sene kesinleşmiş hapishane cezası kâin B. Ö. isimli nefer için ölçülü çalışmalar sonucunda, Siirt İl Merkezinde bulunan benzeri işyerinde gizlendiği belirleme edilmiştir. Siirt İl Güllabi Komutanlığınca icra edilen faaliyetler sonucu; B.Ö isimli şahsiyet aksiyon yerinin bodrum katında oluşturulan gizli bölmede uğramış olup, yapılan aramada 7,62 gram kubar kötü ele geçirilmiştir. Yakalanan B.Ö isimli can, Siirt Cumhuriyet Altını Başsavcılığına atıf edilerek hakkında düzenlenen adli işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Batman Tutkun M Tipi Ukubet ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir” denildi. – SİİRT

Share: