Siirt’te bir tane avrat ayak topu başkanı destek bekliyor

– Siirt’te bir tane avrat futbol başkanı bindi bekliyor

SİİRT – Siirt Toy Lig’üstelik uğraş fail ve geçen sene ligi 2. tam bitiren Eruh Afiyet Spor Kulübü kendilerine uzanacak arkalama elini bekliyor.

Çok yumruk koşullar altında maçlara çıktıklarını tamlayan bölgenin tek eş Pakt Başkanı Aslı Atasoy, takımın bu yıl şampiyon olmasını istediklerini ve kendilerine maddi anlamda yardım sağlayacak hayırseverlerden bindi beklediğini söyledi.

Atasoy, “Burada 30’a yakın futbolcumuz var. ve bize hiçbir şekilde destek sağlanamıyor. Çok kıygın durumdayız. Ego bu gençlerin sesi kalkışmak üzere Eruh’un köy görünümünden kurtarabilmesi amacıyla ve daima burayı terör ile andıkları için biz buranın terörle değil de bundan sonra spor ile anılmasını istiyoruz. Bizim işimiz bu gençlerin spordaki başarıyla anılması için çaba sarfiyat ediyoruz. Eruh hiçbir aktivitesi sıfır bir bölgedir. Buranın coğrafyası çokça sert ve siftinlik tiran coğrafya ve ben tıpkısı hatun olarak bu zorluklar ile mücadele etmeye çalışıyorum. Amma destek olmadığı amacıyla biricik başıma çokça muvaffakiyetsiz kalıyorum. Lütfen irade ediyorum benim sesimi bizim çağrımıza çıkar yol olun ve ses verin Tanrı rızası üzere de olsa bu gençlere başarıları ile yöre plana çıkmalarını kâm ediyorum. Etrafımızdaki gençlerin spor aktivitelerine katılmasını istiyoruz. ve Eruh kabilinden bire bir yerde benzeri spor tesisini sosyal ayrımsız aktivitenin kurulmasını dilek ediyoruz” dedi.

12 yıldır bütünüyle oynadığını tabir eden Recep Saika, 2 yıldır Eruh Esenlik Spora para aktarımı olduğunu, ve ağırlık koşullar altında başarılar elde ettiklerini dile getirdi. Saika, “Sabık sene el şartlara rağmen ligi 2.likle ile bitirdik. Bire Bir maç kaybettik diye nokta kaybettik. Yoksa durumumuz haddinden fazla iyiydi. Hiçbir bindi namevcut. Amma ona rağmen bilcümle arkadaşlar gönüllü burada. Hiçbir ahit servet konuşulmadı. Amma tıpkı müddet sonra banal para işin içine kısaltmak zorunda. Maddi destekler çokça zorluyor. Pakt başkanımız bölgede ayrımsız prensip imza attı. Bayan ayrımsız kulüp başkanı bu bölgede haddinden fazla ağırlık. Namına teşekkürname ederim. Zaten çoğu antlaşma yanımızda oluyor. Burada çokça ongun topçular var. Çok ferah öğrenciler var amma ayrımlı dallarda bize muvaffakiyet getirecek öğrenci var. Ama bünye olmadığı için bu haddinden fazla yumruk oluyor” diye niteleyerek konuştu.

Dilara Alış adlı darülfünun öğrencisi ise, ” Van’dan geldim. Burada Eruh Çığır Faziletli Okulunda öğrenciyim. Gördüğünüz rüfeka çabalıyor aynı şeyleri. Burada Eruh spor ayak topu Başkanımız Aslı bacı elinden geldiğince havari olmaya çalışıyor. Amma ayrımsız avrat, tıpkısı bayan adına elinden daha fazlası gelmiyor. Bizimde spor tesisine ihtiyacımız var. Aktivitelere ihtiyacımız var. Sizden ricam bize spor tesisleri kurmanız Aslı Atasoy’a yardımcı olmanız Cumhurbaşkanımıza, Emine Erdoğan’a, gerekli yerlere bizlere güzelce şeyler sunmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share: