Siirt’te su ürünleri yetiştiriciliği envestisman imkanları tespit ediliyor

Siirt Valisi ve Uray Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında akarsu ürünleri yatırımlarına yönelik güruh yapıldı.

Hacıbektaşoğlu, derinti öncesi Ekincilik ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Umumi Müdürü Mustafa Altuğ Atalay başkanlığındaki heyetle görüştü.

Atalay, kentte yapılacak çalışmalar üzerine vukuf verdi.

Görüşme sonrası yapılan toplantıda, su kaynakları ve baraj göllerinde akarsu ürünlerine müteveccih yapılabilecek yatırımlar görüşüldü.

Su kaynakları itibarıyla şanlı potansiyele eş olan Siirt’in yaşayış ve çekinmezlik şehri olduğunu belirten Hacıbektaşoğlu, yapılacak yatırımlara herhangi bir tür desteğin verileceğini aktardı.

Toplantıya, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Şırnak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Parıltı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Toygar Türkyılmaz, Balık Yetiştiriciliği Kat Başkanı Tanju Özdemir, Akarsu Ürünleri Yetiştiricileri Yetiştirici Gestalt Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özerdem Maltaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan ve işadamları katıldı.

Heyet Alkumru, Kirazlı, Şirvan ve Yoğun barajları havzasında incelemelerde bulunacak.

Share: