Sinop’ta TOKİ çekilişi heyecanı

Sinop’ta TOKİ çekilişi heyecanı

SİNOP – Toplu Göz İdaresi Başkanlığınca Sinop’ta yapılacak olan 676 bölük amacıyla adalet sahibi tayin kurası heyecanı yaşandı. Çekilişe kestirmece 12 bin emanet başvurdu.

Cumhuriyet Altını tarihinin sunu şişman sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde 250 bin hane arasından Sinop ve ilçelerinde yapılacak olan 676 bölük amacıyla doğruluk sahibi belirleme kurası gerçekleşti. Başvuran kısaca 12 bin yurttaş, heyecanla kuradan kendisini yahut yakınlarının isimlerinin açıklanmasını bekledi.

Sinop Kültür Sarayı salonunda gerçekleşen çekilişin açılışında Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, müracaat sayısının çok faziletkâr olduğunu vurgulayarak “Bu neşeli ve başvuru sayısının erdemli olması, esasta bizim Sinop’ta TOKİ konutlarına daha çok birlikte devam etmemiz gerektiğini gösteren yer nazik tezahür. İnşallah daha çok dahi bu işe bitmeme edeceğiz kadar gözüküyor” diye konuştu.

12 bine mümasil başvuru yapıldı

Ilbay Karaömeroğlu, toplam 676 bölük üzere 11 bin 932 vatandaşın projeye referans yaptığını kaydetti. Karaömeroğlu, “Merkez ilçemizde yapılacak olan 200 konuta 7 bin 330 emanet, Boyabat ilçemizde yapılacak olan 159 konuta 2 bin 561 dirilik, Ayancık ilçemizde yapılacak olan 79 konuta bin 641 birey ve Dikmen ilçemizde yapılacak olan 88 konuta da 227 gönül başvuru yapmıştır. Bu ilçelerimizde başvuru koşulları meri muazzez vatandaşlarımızın noterlik huzurunda ad çekme çekimleri gerçekleştirilecektir. Saraydüzü ilçemizde yapılacak olan 150 konuta ise 173 müracaat yapmış olup uygulanan referans sayısı 143 birey ile sınırlanmış kaldığından ad çekme çekimi yapılmayacak, konutların doğruluk sahibi vatandaşlarımıza aracısız satışı gerçekleştirilecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından martir yakını ve gazi kategorisinden önce 10 şahsiyet çekilişi Vali Karaömeroğlu yaptı. Kuradan ismi sâdır vatandaşlar şenlik gözyaşları döktü. Bitmeme eden çekilişi vatandaşlar heyecanla izledi. Keşide böylelikle türe sahibi olan vatandaşlar güdük tema üzerinden birlikte bilgilendirilirken, doğruluk sahibi olamayanlar ise yatırdıkları müracaat bedellerini 5 çalışma günü içerisinde ilgili vezneci hesabından reddetme alabileceği belirtildi.

Share: