Sinop’ta tören düzeni ile engelli ayrıntılar ayak topu oynadı

– Sinop’ta tören düzeni ile özürlü torunlar ayak topu oynadı

Inanma Müdürü Çetiner: “Bağıntı varsa bariyer yok”

SİNOP – Sinop’ta mânialı torunlar ile tören düzeni mensupları halı sahada tıpkı araya gelerek ülfet maçı yaptı.

Sinop’ta 3 Antrakt Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde İl Güvenlik Müdürlüğü tarafından Atatürk Spor Salonu halı sahasında protokol mensupları ile sakat çoluk çocuk beyninde futbol müsabakası düzenlendi. Müsabakaya Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, İl Uyanık Komutanı Kd. Alb. Ferhat Kuran, Ciddi Ceza Reisi ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu, İl Umumi Meclis Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı maçın sonunda dostluk kazandı.

“Tabiiyet varsa engel bulunmayan”

Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, 3 Ara Dünya Engelliler Günü’nün çokça manidar tıpkı devir olduğunu kaydetti. Çetiner, “Sevgi varsa bariyer bulunmayan, bu çerçevede Sinop’ta kâin özürlü gençlerimizle, çocuklarımızla gelişigüzel ilimiz protokolü temsilcilerimizle gelişigüzel mutlu anlar yaşadık. Burada birlikte tuhaf takımlarımızı oluşturduk ve çocuklarımızla bahtiyar anlar yaşadık. Onları bu günlerinde boydak tutmak adına bu maçta bütün alay malay olduk ve bütünü gülücüklerle memnuniyetlerini tabir ettiler. İnşallah bundan ahir günlerde dahi valimizle enformasyon ettik, değişik tarihlerde özürlü çocuklarımızla gelişigüzel bu tuhaf maçlar yapacağız ve sahada birlikte külliyen koşturacağız” diyerek konuştu.

Çocuklar ise maçta çokça eğlendiklerini belirterek, gelecek günlerde gene uyutmak üzere heyecanlandıklarını rapor ettiler.

Share: