Sinop’taki silahlı kavganın taraflarından 5 kişi tutuklandı

Sinop’taki silahlı kavganın taraflarından 5 yaşama tutuklandı

SİNOP – Sinop’un Erfelek ilçesinde önceki ahit benzeri kişinin ölümüne, iki kişinin ise yaralanmasına hastalık olan silahlı kavganın taraflarından adliyeye sevk edilen 10 kişiden 5’inin tutuklanmasına değişmeyen verildi.

Edinilen bilgiye göre, Sinop’un Erfelek ilçe merkezinde 7 Aralık’ta aralarında düşmanlık kâin iki kol ortada sözlü ağız dalaşı çıktı. İddiaya göre, kavganın büyümesiyle taraflardan N.E. tabancasını ateşledi. O sırada bölgeden geçen ve merminin huruç etmesiyle yaralanan Erdal Demir, O.Ö. ve bıçakla yaralanan G.E. fenomen yerine mevrut esenlik ekiplerince Sinop Atatürk Heybet Hastanesi’ne irsal edildi. Erdal Demir, burada yapılan parçalanmamış müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Taraflar ise emniyette gözaltına alındı. Şahısların üzerinden sâdır 3 skor ruhsatsız tabanca ve kavgada makbul tıpkısı bıçağa de halk konuldu. Çıpa’in cenazesi memleketi Rize’de defnedildi.

5 kişi tutuklandı

Soruşturmayı tümleç Sinop İl Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane ekiplerince iki gruptan mecmu 10 hayat Sinop Adliyesi’ne gönderme edildi. Şeb geç saatlere kadar süren duruşmalarda B.Ö, O.Ö, N.E, S.Y ve G.E kalkışmak amacıyla 5 kişinin tutuklanmasına değişmeyen verildi. 1 suratsız savcılık ifadesinden sonradan serbest kalırken, 4 kaka ise adli arama üzere serbest bırakıldı.

Share: