Şırnak’ta “Aktüel Isteklendirme Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı

Şırnak’ta Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Heveslendirme Aplikasyon ve Ecnebi Sermaye Genel Müdürlüğünce “Aktüel Motivasyon Uygulamaları Brifing Toplantısı” gerçekleştirildi.

Şırnak Tecim Sanayi Odası (TSO) Konuşma Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Şırnak TSO Başkanı Osman Vürut, 2016’da terör saldırıları ve 2 sene evvel salgın nedeniyle ticaretin sekteye uğradığını söyledi.

Bölgenin karşıt algısının kırılmasının yapılacak teşviklerle olacağını tamlayan Vürut, kentte kâin petrolün birlikte ülkenin yatırım bütçesine koca katkıda bulunacağını kaydetti.???????

Kentte yıpranmamış yatırımcıları koymak adına hile adına Şırnak dışındaki hareket insanlarının yatırım yapmaları üzerine muhtelif çalışmalar yaptıklarını anlatan Vürut, Isteklendirme Aplikasyon ve Yabancı Resülmal Genel Müdürlüğü’nün kentte yapacağı katkıları önemsediklerini sözlerine ekledi.

Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı Motivasyon Uygulama ve Yabancı Sermaye Umumi Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Mecnunca da toplantıda kentte yapılacak isteklendirme uygulamalarına ilgilendiren sunum gerçekleştirdi.

Programa, Vali Yardımcısı Ahmet Kavanoz, kaymakamlık kaymakamları ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Share: