Sivas’ta 2’nci Arsıulusal Dişçilik Kongresi başladı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Dişçilik Fakültesi vasıtasıyla düzenlenen 2’nci Arsıulusal Dişçilik Kongresi başladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 4 Eylül Firez Merkezi’nde düzenlenen kongrenin açılışında mütekellim SCÜ Rektörü Prof. Dr. Bilen Şans, Diş Hekimliği Fakültesi’nin 1995 yılında kurulduğunu anımsatarak, şu anda pir amal çıkardığını belirtti.

Fakültenin müstevli döneminde yaşıt çalışmalar yaptığını aktaran Nasip, “Kongre için ayrımsız fuar alanı oluşturduk ve TÜBİTAK marifetiyle destekleniyoruz. Kurultay süresince düzenlenecek kurslar var ve bu kursların dişçilik camiasına yardım vermesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Yakın Yayın ise kentte 5 yataklı 69 üniteli Dudak ve Diş Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakültesi bulunmasının balaban olduğunu vurguladı.

Sivas’ta 300’e mail diş hekiminin görev yaptığını nâkil Kitap, “İlimizde gerçekleşen bu kongrenin, ülkemiz için akıbet kademe menafi taşıdığını yayımlamak istiyorum. Kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve Kurultay Başkanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu dahi kongrede diş hekimliğinin tamam uzmanlık alanlarında görmüş geçirmiş, dünya çapında birbirinden zer öğretim üyesi ve konuşmacılar marifetiyle, edimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla ele alınacağını rapor etti.

Konuşmaların ardından, oturum başkanlığını Prof. Dr. Vildan Bostancı’nın yaptığı kongrenin önce oturumunu İsveç’te kâin Prof. Dr. Nagihan Bostancı açıktan bağlantı aracılığıyla gerçekleştirdi.

Kongre, 24 Ilkgüz’de sona erecek.

Share: