Son an haberleri… Başkent EDAŞ, yılın ilk yarısında Çankırı ve Kırıkkale’de yatırımlarını tamamladı

Başşehir Cümbüş Dağıtım YEMEK (EDAŞ), Çankırı ve Kırıkkale’birlikte yılın geçmiş yarısında bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hükûmet Merkezi EDAŞ yılın geçmiş yarısında koyduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.

Çankırı’üstelik bakım verdiği ilçe ve köylerde bulunan 994 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren ekipler, bölgede 31 pano ile 31 trafo ve 2 tevzi merkezini de doğrudan geçirdi. Ayrıca kentte 27 kilometrelik hattın bakımı dahi tamamlandı.

Toplam 5 kilometrelik eskimemiş kablo döşeyen Hükûmet Merkezi EDAŞ ekipleri, kentte 121 yıpranmamış tenvir armatürünün montajını dahi tamamladı. Antrparantez eskimemiş 5 hayatiyet panosu ve 4 dönüştürücü merkezi montajı de tamamlandı.

Kırıkkale’nin Model, Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Karakeçili, Yahşihan Sapan, Yara ve Sulakyurt ilçelerinde 10 bin 676 tavzih armatürünün bakımını gerçekleştiren ekipler, bölgede 11 pano ile 11 trafo ve 2 sayı dağıtım merkezini da vasıtasız geçirdi. Ayrıca kentte 1.914 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.

Kırıkkale’dahi bütün 35 kilometrelik yeni kablo döşeyen ekipler, kentte 424 yeni ışıklandırma armatürünün montajını bile tamamladı. Ayrıca bakir 2 faaliyet panosu ve 2 trafo merkezi montajı da tamamlandı.???????

Share: