SONAR Araştırma büyükşehir anketini yayınladı! İşte DÜRÜST Parti’de bir numara sırayı düz kişi…

SONAR Araştırı tarafından yapılan serencam çalışmada yerli yönetimlere odaklanıldı. Şirket, şehremaneti başkanlığı düzeyinde görev eden siyasilerin beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmada vatandaşların seçmene şehrini/ilçesini başöğretmen başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın sunu beğendiği hizmeti/icraatı soruldu.

YANLIŞSIZ PARTİ’DE YERYÜZÜ BEĞENİLEN İSİM MEHMET SEKMEN

Araştırmanın sonuçlarına bakarak Türkiye genelinde sunu bedii DOĞRU Partili büyükşehir belediye reisi Erzurum’dan daha çok. Yüzdelik 55.7 ile zirvede saha düzlük Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Sekmen’i yüzdelik 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın takip etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Patal, 50.4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice ise 49.1 ile 4. sıraya yerleşti.

İlk dört başkanın peşi sıra sonra sıralama şu şekilde:

Konya Büyükşehir Şehremini U. İbrahim Altay Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Misyon Zorluoğlu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YılmayanShare: