Sonuç an haberleri! Şehitkamil’de mahdut gelirli ailelere besin yardımı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde Ekim ayı içerisinde 2 bin 500 sıkı gelirli aileye besin yardımında bulundu. Şehitkamil Belediyesi ekiplerinin, vatandaşların evlerine her an, kapıda tasdik ettiği yardımlar aileleri mutlu etti.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bakım veren Gıda Bankası, Ekim kocaoğlan içerisinde üstelik gıda yardımında bulundu. İlçe genelinde ayrımlı noktalarda kâin mikro gelirli ailelere ulaştırılan besin müzaheret kolisi içerisinde: ebebulguru, makarna, yağ, şeker ve yasmık bulunuyor. Ailelerin evlerine gidilerek kapıda tasdik edilen yardımlar, aileleri kıvançlı ve bahtiyar etti. Aileler, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür ettiler.

Yardımlar bizzat kapıda doğrulama ediliyor

Şehitkamil Belediyesinin Azık Bankası aracılığıyla yaptığı yardımlara ilişkin açıklamada kâin Nurtepe Muhtar Ahmet Zer, “Şehitkamil Belediyemiz, lazım 3 ayda aynı, icap 2 ayda bir gerekse dahi temas kamer almak için ailelerin ihtiyaç durumlarına göre besin yardımını yapıyor. Tahminî ayrımsız haftadan beri de mahallemizde kâin güçlükle gelirli ailelerimize bu yardımlar ulaştırılıyor. Ekipler, ailelerin yardımlarını bizzat evlerine getirerek, kapıda konfirmasyon ediyor. Ailelerimiz dahi yapılan bu yardımlardan haddinden fazla memnunlar. Muhtarlık namına bizler de bu durumdan son evre memnunuz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine yapmış oldukları yardımlardan hava haddinden fazla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Yardımlar ailelerimizi ziyadesiyle bahtiyar ediyor”

Hasırcıoğlu Muhtar Mualla Çelik ise, “Muhtarlık yerine belirttiğimiz ailelere, Şehitkamil Belediyemiz eliyle başvurudan sonra karı ziyareti yapılıyor. Daha sonra durumlarına bakarak, aylık, 2 maaş yahut 3 aylık periyotlar halinde gıda yardımı desteğinde bulunuluyor. Genelde da özürlü, buğulu, bakıma eksikli, bikes sınırlı gelirli vatandaşlara bu yardımlar ulaştırılıyor. Şu dakika itibariyle da mahallemizde bulunan ailelerimize ekiplerimiz gelerek, yardımları kapıda tasdik ediyor. Bu soylu erki akse çerçevesinde, Şehitkamil Belediyemizin yapmış oldukları bu yardımlar, ailelerimizi olağandan bahtiyar ediyor. Hasırcıoğlu Muhtar yerine, Şehitkamil Belediyemizin yapmış oldukları yardımlardan etraf şahsım ve ailelerimiz namına Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – GAZİANTEP

Share: