Sonuç dakika haberi: Altay’da aktarma yasağı çıkmazı

Spor Makat 1’inci Tabur ekiplerinden Altay’dahi geçen sezon devre ortada gelen aktarma yasağının bu zaman kalkmasının çok ağırlık olduğu açıklandı. Başbuğ yardımcısı ve matbuat sözcüsü Ahmet Avni Atayol, Alsancak’taki Altay Vakfı’nın binasında planlı basın toplantısında koskocaman açıklamalarda bulundu. Çarkıt ecnebi oyuncularına olan borçları zımnında FIFA aracılığıyla para aktarımı yasağı getirilen yağız-beyazlı pakt adına mütekellim Atayol, “FIFA’bile davalık olduğumuz 20’nin üzerinde dosya var. Alıntı yasağını kaldırmamız üzere 11 milyon Euro ifa yapmamız gerekiyor. Bu cirim pazarlıklarla düşebilir ancak bu yükün altından yegâne başımıza kalkamayız” dedi.

Önümüzdeki sezon bile kâin kadroyla yola beklemek zorunda olduklarını anlatan başkan yardımcısı Atayol, “Ocak ayından sonra FIFA dosyalarını çizin çizin kapatmamız gerekiyor. Huysuz durumda benek iptal cezaları ile karşılaşabiliriz. Ekim ayında pakt üyelerimizle bir finansal brifing toplantısı yapacağız. Kulübümüzün borcu 400 milyon TL’nin üstünde. Federasyon gelirleri, geçen mevsim güven çekilen bankaya gidiyor. Henüz sonra gelirler temliklere gidecek. Eski komutan Bağımsız Ekmekçioğlu’nun 80 milyon TL temliği mevcut” bilgisi verdi. Atayol, geçen sezon hat giyen Lis, Pinares ve Rayan’ın bonservislerinin yarım yamalak ödendiğini, bu oyuncuların kulüplerine verecekli olduklarını bildirdi.

LİGDE RAKİP EYÜPSPOR

Ligde serencam adına deplasmanda Yeni Malatyaspor’la 0-0 berabere artan Altay, erte 7’nci hafta mücadelesinde reis Eyüpspor’u misafir edecek. Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda saat 19.00’bile başlayacak müsabakada Turgut Doman düdük çalacak. Maçın biletleri VIP B 1000, VIP A-C 500, numaralı sekilik 80, maraton ve misafir tribünü 35 TL’den satışa sunuldu. Altay ligde 5 puanla 15’inci tam, Eyüpspor ise 13 puanla zirvede vadi alıyor.

Share: