Sonuç zaman haberi! 2 kişinin öldüğü kazada tutuklanan çoban: Midibüste değildim

İZMİR’in Çiğli ilçesinde, 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı trafik kazasında tutuklanan midibüs şoförü Mustafa Tığ’ın ifadesi ortaya imdi. Kılıç’ın ifadesinde, ilçe sırasında midibüste olmadığını söylediği belirtildi. Tığ’ın, midibüsü park yeri ettiği yerde göremeyince önce çalındığını sandığını, oturduğu kafeteryadan kalkınca birlikte kazayı gördüğünü söylediği tabir edildi.

Kaza, salı haset saat 18.00 sıralarında Egekent Mahallesi’nde meydana geldi. 45 DK 304 plakalı midibüs ile cebin yönden gelen ve eğreti dökmek için duran Mehmet Yılmayan yönetimindeki 35 M 8536 plakalı bulaşan minibüsüyle çapıştı. Minibüsten inip yolun karşısına geçmeye müteharrik Bülent Ünal midibüsün altında kaldı. Çevredekilerin ihbarı üstüne kaza hesabına sağlık ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Keyif ekibinin yaptığı kontrolde, Bülent Ünal’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Kazada yaralanan Gülizar Obuz Ocak (27) ve 5 can ise yapılan önce müdahalenin peşi sıra kasaba hastanelere kaldırıldı. Gülizar Obuz Ocak da parçalanmamış çabalara rağmen kurtarılamadı.

Bir bilgisayar firmasında bilgisayar mühendisi adına çalışan 2 almanak evli Gülizar Obuz Ev Sarhoş Mezarlığı’nda, Bülent Ünal ise Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde toprağa verildi.KAZAYI GÖRÜP İHBARDA BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ

Kazanın ardından gözaltına alınan midibüs şoförü Mustafa Kılıç ise tutuklandı. Tığ’ın savcılıkta verdiği ifadesinde Manisa’de oturduğu, ancak bir süredir eşiyle olan sorunları zımnında midibüste kaldığını söylediği belirtildi. Kaymakamlık sırasında midibüste olmadığını ileri süren Tığ, midibüsü park yeri ettiği yerde göremeyince önce çalındığını sandığını, oturduğu kafeteryadan kalkınca de kazayı gördüğünü söyledi. Tığ’ın kazayı gördükten bilahare polise ihbarda bulunduğunu söylediği rapor edildi.

Share: