Sony ve Honda’ya kuma girişim izni

Elektrikli otomobillerin az çok popüler ağıl gelmesiyle alay malay birçok yetiştirici, artık bu pazara henüz çok yatırım yapıyor.

Öte yandan, bu otomobiller elan üstelik teknolojik kuzuluk geliyor ve bu nedenle dev uygulayım bilimi şirketleriyle araba üreticileri beyninde daha sık ortaklık görmeye başladık.

Bu ortaklıklardan biri üstelik Sony ve Honda arasında yaşanmıştı. Geçtiğimiz mart ayında katılım kuran iki müşareket, elektrikli araçlar üzere ayrı tıpkı ayraç oluşturacaklarını duyurmuştu.

Rekabet Oturmuş, 8 toplaşma ve devralma ile 1 inatçı tespit ve bağışıklık işlemini karara bağladı. Kurumun internet sitesinde yer alan kararlara göre, Kurul tarafından, Unmaş Unlu Mamuller Besin Şöhret. ve Tic. AŞ’ye ‘Amudi Anlaşmalara İlişkin Takım Muafiyeti Tebliği’ ile tanınan muafiyet, ait mevzuat uyarınca idraksiz alındı.

Toonxr Animation KAZANÇ’nin bir tane kontrolünün Metapol Uygulayım Bilimi SAVUŞMAK marifetiyle devralınması işleminin ciro eşiklerinin aşılmaması nedeniyle izne bağımlı olmadığına karar verildi.

Covetrus Inc.’nin kuma kontrolünün, Clayton Dubilier&Rice Fund XI L.P. ile TPG Partners VIII ve TPG Healthcare yoluyla devralınması işlemi onaylandı.

Mefar International İlaç Endüstri YEMEK’nin biricik kontrolünün Vastus Pharma Restricted Limited yoluyla Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC vasıtasıyla devralınması işlemi uygun bulundu.

Medtronic Inc.’in Böbrek Bakım Çözümleri İş Kolu’nun ortak kontrolünün, DaVita Inc., Medtronic Inc. ve ilişik Medtronic grup şirketleri tarafından devralınması işlemine izin verildi.

PERSTORP HOLDING AKARSU ve iştiraklerinin biricik kontrolünün PETRONAS Chemicals International BV marifetiyle PETRONAS Chemicals Group Berhad marifetiyle devralınması işlemine müsaade verilmesi kararlaştırıldı.

Üçler Süper Market Azık Şöhret. NAN’nin İstanbul’bile bulunan 6 mağazasının kiracılık haklarının ve çakılı kıymetlerinin Migros Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemi onaylandı.

Sony Group Corporation ile Honda Motor Co. Ltd. beyninde faziletli mülhak kızıl tümden elektrikli araçların tasarlanması, geliştirilmesi, üretilmesi, pazarlanması ve satılması için eskimemiş ayrımsız kuma adım kurulması işlemine cevaz verildi.

Stellantis N.V. ile Santander Consumer Finance S.A. ortada ve Stellantis N.V. ile Credit Agricole Consumer Finance ortada kurulu kuma girişimler ile hesaplı finansman hisse senedi faaliyetleri üzerindeki kuma kontrolün Stellantis N.V. ve BNP Paribas S.A. vasıtasıyla Opel Bank S.A vasıtasıyla devralınması işlemine onay verilmesi kararlaştırıldı.

Honda 2021’da kesin kârını yüzde 7,6 artırdı

 

Honda kâr beklentisini yukarı cepheli düzeltilmiş etti

 

Sony’nin 2021 kesin kârı yüzde 14.3 düştü

 

Share: