Sporda biricik yürek tek meram

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 3-9 Ekim 2022 tarihleri ortada gerçekleştirilen Saftirik Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde planlı yemekli toplantıda Gaziantep spor camiası temsilcileri ile tıpkı araya geldi. Spor ailesinin buluştuğu programda, toy spor alanında gerçekleştirilecek işler değerlendirildi.

Amatör Spor Haftası nedeniyle Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun aile sahipliğinde düzenlenen yemekli toplantıya; Gaziantep Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Gaziantep Tıfıl Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Abdülkadir Gözegir, spor federasyonlarının yönetim kurulu üyeleri, il temsilcileri, saftirik spor kulüplerinin yöneticileri ile deneyimsizlik ve spor alanında cıvıltı gösteren sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri katıldılar. Kodifikasyon sırasında spor faaliyetlerine emek ve istem veren spor yöneticileriyle yakından ilgilenen Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu, yaptığı konuşmada göreve geldikleri geçmiş günden itibaren spor faaliyetlerine destek verirken; acemi ruha nazik önem verdiklerini, bu ruhla arzulu sporcular yetiştirdiklerini söyledi. Başbuğ Fadıloğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Pakt yöneticilerimiz ve federasyonlarımızın temsilcileriyle Çolpa Spor Haftası münasebetiyle tıpkısı arada olmak bizi fazlasıyla bahtiyar ediyor. Kurumlar arası iş birliği çerçevesinde Sayın Valimizin himayelerinde spor şehri olan Gaziantep’te spora ve sporcuya hizmet etmekten şişman bir afiyet duyuyoruz. Kendimize erek seçmiş olduğumuz branşlarda daha önde gitmeye mücahede gösteriyoruz. İhtisaslaştığımız branşlarda imkanlar dahilinde sunma idealini yapmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken bile sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Biz bu işin gelişigüzel antlaşma mutfağında olmayı tercih ettik. Spor alanında yaptığımız işlere bütün tıfıl can kuşu ile başladık. Demin tıfıl ruhla şampiyonlar yetiştiriyoruz. Bizim bu mutfakta yetiştirdiğimiz çocuklar, adım adım yukarıya çıksın istiyoruz. Ego tamlık kadro arkadaşlarıma ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Birlikte çalışırsak neler yapabildiğimizi görüyoruz. Ayrımız gayrımız yok, ayrımsız bir tane derdimiz var. Bu memleketin gençlerini sporda belli tıpkısı noktaya getirebilmek. Bugün davetimize katılan bulunmaz yöneticilerimize ve federasyonlarımızın il temsilcilerine katılımlarından ekolojik ortam teşekkür ediyorum.”

“Spora taraf veren insanlara bu arada oluşmak bizi çokça mutlu ediyor”

Idmansız spor faaliyetlerine nazik yardım sunan spor ailesinin aynı araya geldiği organizasyonda katılımcılara seslenen Gaziantep Toyluk ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, spora cephe veren insanlarla beraber olmanın kendilerini bahtiyar ettiğini kaydetti. İl Müdürü Özbay, “Spora yan veren insanlarla bu arada almak bizi çokça mutlu ediyor. Gelişigüzel sene böyle etkinliklerle bir araya geliyoruz. Gaziantep’te nazik bire bir takımız ve bando yerine bir nice çalışmaya ve projeye bütün gelişigüzel bindi veriyoruz. Zaman bizleri bir araya getirdiği üzere Şehitkamil Uray Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

“Ayrımsız hafta değil, yılın herhangi bir simultane iri bindi görüyoruz”

Şehitkamil Belediyesinin takkadak Tor Spor Haftası’nda evet üstelik bambaşka bire bir hususi dönüş ve haftayla mecbur kalmadan yılın rastgele anında tor spor ve sporcuya balaban destekler verdiğini program esnasında yapığı konuşmada dile getiren Gaziantep Toy Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Abdülkadir Gözegir, konuşmasının devamında kontak ve muadele çağırısında bulundu. Komutan Gözegir, “Şehitkamil Belediyemiz takkadak Amatör Spor Haftası’nda ya bile apayrı tıpkısı hususi dönem ve haftayla mecbur kalmadan yılın değme anında tor spor ve sporcuya nazik destekler veriyor. Ben Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve zer ekibine tamam sporcularımız namına samimi teşekkürname ediyorum. Gaziantep spor ailesi olarak ilişki ve kardeşlik içerisinde olursak çok elan kalburüstü olur, geçen yıllarda yakaladığımız sportif başarı çizgisinin çokça elan üstüne çıkarız. Bu noktada çolpa spor faaliyetlerinin gelişmesinde çalışma ve katkı koyan herkese tükenmez teşekkürlerimi sunuyorum’ diyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: