Suçluların ensesinde olan ağyar, bu sefer hastalar için kaynak açtı

Bolu’da bire bir araya mevrut eş polisler ve Kızılay gönüllüleri, soğuk şita günlerinde gerekseme sahipleri ve hastalara onma olması amacıyla tarhana hazırladı.

Gölyüzü Mahallesi’nde Kızılay Bolu Yazıhane Karı Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan’ın evinin bahçesinde aynı araya mevrut kadınlar, çorba cereyan etmek üzere hazırladıkları tarhanaları tek biricik örtülerin üstüne sererek kurumaya bıraktı. Tıpkısı zamanda üs açan karı polisler ve Kızılay gönüllüleri, yaptıkları ürünleri belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

“Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak hazırladık”

Kızılay’ın sıhhat konusunda kurulduğuna değinen Ünsal Toylan, “Kızılay herkesin bildiği kabil içerisinde iyiliğin olduğu, gerekseme sahiplerinin beraberinde yer aldığı ayrımsız çalım. Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak yaptığımız tarhanayı ihtiyaç sahiplerine şita günlerinde deruni içsinler, çocuklarına içirsinler diyerek benzeri aktiflik düzenledik. Emniyet eş personellerimizin de desteğiyle haddinden fazla pir benzeri kombinezon yaptık. Sağ olsunlar bizleri kırmadılar. İnşallah yaptığımız tarhana iyicene yerlere ulaşır, hastalarımıza felah evet. Yaptığımız tarhanaları ihtiyaç sahibi kişilere ulaştıracağız” dedi.

“Kızılay’a hepimizin destek olması gerekiyor”

Etkinliğe katılan İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Heyecan Aksoy, “Kızılay’a topluluk kendisine hepimizin destek olması manen gerekiyor. Bolu Kızılay teşkilatı, haddinden fazla fedakar insanlardan oluşan tıpkı kadro. Bizim Bolu’da inanma genel müdürlüğüne mecbur polis eşleri derneğimiz de var. Kendileri ile görüştüğümüzde hem karı personelimizle hem da polis ailelerimizle yanlarında olduğumuz tabir ettik. Bundan ahir gelişigüzel etkinliklerinde da aşağılık samimi yanlarında olmayı istiyoruz. Bu çerçevede katkımız olabiliyorsa çokça mutlu oluruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: