Tahsin Cemi: “Bu zaman istifayı düşündüğüm benzeri zaman olmadı”

Bursaspor Maharet Direktörü Tahsin Cümle, “Bursaspor’u bilcümle beraber ayağa kaldırabiliriz” dedi. Görmüş Geçirmiş teknikçi antrparantez, “Bu zaman istifayı düşündüğüm hiçbir zaman olmadı. Ancak yorulduğum anlar tabii oldu” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Beceri Direktörü Tahsin Kül, 24Erzincanspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Kalem Tesisleri’nde gerçekleşen basın toplantısında 53 yaşındaki teknik adam, rakibin öğretmen değişikliğine gitmesiyle ilişik olarak, “Rakibin teknikçi değişikliğine haddinden fazla kilitlenmek istemiyoruz. Biz kendimize bakıyoruz. İhtiyacımız olan üç puanı İnegölspor maçında kazandık. Ankaraspor ve Tarsus İdman Yurdu maçında kaybettiğimiz 4 puanı doğruluk ettiğimizi düşünüyorum. Baskı şartlarda mücadele ediyor kabil gözüksek bile önder takımın 2 fakül gerisinde olabilirdik. Ligi bildik, oyuncularımızı aşina. Zümre adına en dibi görmüş vaziyetteyiz. Bu buut Bursaspor’u sevenleri talihsiz ediyor elbette. Bursaspor’u hep beraber ayağa kaldırabiliriz. Tıpkı kaç lime çöz düz maçında oyuncularımıza maatteessüf sövme ediliyor. Özellikle Batı Tribünü’nden. Bursaspor’birlikte görmediğim şeyler bunlar. Sağduyulu taraftarlarımızın buna müdahale etmesi geçişsiz. Lütfen onları durdursunlar. Takımlarını seviyorlarsa tamamıyla futbolculara bindi vermeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Bursaspor’a maharet direktör olmak hayalimdi”

Tahsin Tamlık, sözlerine şöyle bitmeme etti: “Ben 12 yıl Bursa dışında çalıştım. 8 sene bile Bursaspor altyapısında görev aldım. Çokça zer oyuncular yetiştirdik. Bursaspor’dahi Beceri Direktör başlamak benim hayalimdi. Hiçbir molekül konuşmadan geldim buraya. O performansı ortaya koymaya çalışıyorum. Hemen ayrımsız maçta tekmil eleştirileri kabul ediyorum. Basit değil. Deneyimli oyuncularımızdan mahsul almaya çalışıyoruz. Gençlerimiz dahi anca. Elan gani mücadele vereceğimizi düşünüyorum artık. Oyuncularımızın mental durumu üstelik gayet bereketli. Formamız, rakiplerimiz amacıyla ekstra motivasyon sebebi oluyor. İnegölspor maçı birlikte öyle oldu. Çorum’a gidiyoruz, Afyon’a gidiyoruz bütünü peyrev rekoru kırıyor. Şampiyonluk takımı alt etmek amacıyla savaş veriyorlar.”

“Enver Savaş Delice majör aynı oyuncu”

Enver Savaş Mecnunca’in yokluğu ile ait dahi mütekellim Tahsin Cemi, “Enver Cenk Atmaca’in namına benzeri kaç alternatifimiz var. Mızıka için haddinden fazla yüce bir oyuncu. Ankaraspor maçında bile Enver yoktu amma ilk 45 dakikada sezonun en ferah oyununu oynadık. Oyunculara tabi kalmadan savaşım etmenin yollarını üstelik bulmalıyız” dedi. Hasan Ayaroğlu ile ilgilendiren düşüncelerini de paylaşan Mecmu, “Güzeşte sezon alt lige düşen takımda olan görmüş geçirmiş oyuncuların tepki görmesi bekleniyordu. Ama Enver ile Kubilay performanslarıyla o eşeği geçti. Hasan maatteessüf geçemedi. Bizim Hasan’ın kalitesine ihtiyacımız var. Sakatlıklar bile yaşadı. Amma bu amal tıpkı maçtaki performansına bakar. Biz ona güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu zaman istifayı hiç düşünmedim”

Bursaspor Maharet Direktörü Tahsin Umum, “İstifayı düşündünüz mü?” sorusuna şu cevabı verdi: “Bu mevsim istifayı düşündüğüm hiçbir dakika olmadı. Ancak yorulduğum anlar bittabi oldu. Çok baskı olduğunu biliyorduk. 12 senedir dışardayım ve haddinden fazla husus değişmiş. Seyircimizin kırılganlığı artmış. Onlar birlikte son senelerde haddinden fazla üzüldüler. Kabullenmekte zorlanıyorlar. Hayatın içre savaş veren insanlarız. Bursaspor’la de abat olmak istiyoruz. Biz o mücadeleyi veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz. Yalçın duracağız. Biz Bursaspor’a uymazlık verdiğimizi düşünürsek durmanın anlamı olanaksız. Tığ tekrar Bursaspor’u tutarız elbette. Yaşanan acıları bizim oyuncularımızdan çıkarmasınlar lütfen. Çokça baskı ayrımsız mücadelenin içindeyiz. Biz zihayat tıpkı takımız. Sağduyulu bakmamız geçişsiz. Bize bindi vermeleri gerekiyor. Karşılaşma başlamadan sövme emreylemek kabul edilemez. Gine talep ediyorum, lütfen bize destek versinler.”

“Çağatay Yılmayan inşallah hayatında kalburüstü peki”

Bursaspor Ustalık Direktörü Tahsin Cemi, Çağatay Yılmaz’la ilgili muhteşem meşruhat yaptı. Görmüş Geçirmiş teknik adam, “Çağatay yılmayan altyapıda çalışıyor. Namına değer katacak takımda oynaması amacıyla fırsat sunduk. Aldığımız raporlar, çokça gani durumda olmadığı ile ilgili Çağatay toplumsal bire bir çocuk. Hayatın süresince bildirişim kuracağım eş sayısı siktirici fazla. Farklı bile anlatabiliyor olayları. İnşallah hayatında muvaffakiyetli olur. Ben ona ziyadesiyle yıldız verdim. özel yaşam ve arkadaşlarıyla olan iletişimi gözlemledik. Bildiğim ve göstermek istemediğim birçok öz var. Kendisine zarar çevirmek istemiyorum. Umarım çokça muvaffakiyetli peki ve gani yerlere gelir. Kendisini şimdikiler ve objektif bire bir özeleştiri yapar. Altyapıdan müspet anlatım gelirse hastalık olmasın? Ama o sinyaller bana gelmedi. Hayatını dolgunca yönetmesini öğrenmesi gerekiyor. Geçen sene Amed’dahi oynayamadı, Niğde’ye gitti, Niğde kategori düştü. Sempatik tıpkı bala. Herkesle bildirişim kurup sorunlarını anlatıyor benzer. Bizim için raporlar makro.” – BURSA

Share: