Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına kemiksiz artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aracılığıyla 40 ilde 499 yer online namına ve müzayede ile satışa sunulacak. Vekâlet, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem dahi zat konutunu inşa ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 evvelden, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 kamer mehil, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Küşade artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’dahi yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması üstelik yatırımcıya hafif sağlıyor. Yatırım için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydınlık, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde vadi alıyor. Öte yandan İstanbul’dahi satışa çıkma bazen arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde mevcut tıpkısı yurt danışmanı, “Fena Hâlde bir vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ince zamandır ülkemizde hane arzında kusur ve ülkü vardı. Vatandaşlar da öz arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izleme edecektir. Hele evi sıfır, eş yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’de 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Her şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Hele yıllık artış yüzdelik 9 bu çok eke enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bir zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla yer kabul etmek ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla çok ilgi olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda kıytırık aynı ev ika yahut ocak alma şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: