Tarihi esbak ürünleri satacaktı

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gelen ihbar konusunda denetime gittiği markette vatandaşın sağlığını gözdağı eden dekor ile karşılaştı. Yabancı uyruklu şahsın işlettiği marketin ruhsatının Türk vatandaşına ait çıktığı belirlenirken raflardaki çoğu ürünlerin son istihlak tarihinin geçtiği tayin edildi.

Düzce Belediyesi Polis Müdürlüğü ekipleri süreli teftiş çalışmalarının birlikte Beyaz Zehir Masa ve direkt Polis Müdürlüğü’ne yapılan ihbarları birlikte değerlendirmeye bitmeme ediyor. Müdürlüğe gelen ihbar konusunda Şerefiye Mahallesi’ndeki bire bir markete denetime revan ekipler, eş sağlığını yıldırma fail ürünlerle karşılaştı. İşyeri çalıştırma ruhsatının Türk vatandaşı konusunda kayıtlı olduğu ve marketi işleten şahsın ecnebi uyruklu olduğu bile belirleme edilirken raflardaki ürünler yegâne tek incelendi.

Üzerinde Türkçe ibare yoksuz mahsulat bulundu

Zabıta ekiplerinin yaptığı açıklamada şu ifadelere düz verildi: “Raflarda satışa hazır 22 nev ürünün sonuç istimal tarihlerinin esbak olduğu, Türki ibaresi sıfır mahsulat olduğu, paketlenmiş ve üzerinde istihsal yeri dolum tarihi ve istihlak tarihi yoksuz metin çokça nişane olduğu belirleme edilerek ekiplerimiz marifetiyle Düzce Ekincilik Müdürlüğüne tasdik edilmek için bahse konu ürünlere umum konulmuştur”.

Ayrıca tıpkısı gelişim yerine ruhsata marjinal faaliyetten cezai muamele uygulandığı ve işyerinde sinsice personel çalıştırıldığı üzerine da SGK’ya yazılı bildirim yapıldığı açıklandı. – DÜZCE

Share: