Taze horozlar yeni sezona iddialı hazırlanıyor

Yıpranmamış sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde savaşım edecek olan Denizlispor, eskimemiş mevsim hazırlıklarını Ustalık Sorumlu Gökhan Gerçeklik nezaretinde sürdürüyor.

Yıpranmamış sezonda Seçkin B Ligi’nde kayırıcı ortalık amacıyla mücadele edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Futbol Kulübü, Pendikspor Ayak Topu A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile uğraş edecek.

Ligi ve kullanılmamış sezon hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Teknik Sorumlusu Gökhan Gerçeklik, yıpranmamış mevsim hazırlıklarının gayet ongun geçtiğini vurguladı. Hamur, “Şu ana büyüklüğünde 34-35 antrenmana andıran egzersiz devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem bile taktiksel anlamda yavaş yavaş toparlıyoruz. Ekip bu sene 20 takımlı olmayacak. Sabık sene 36 topluluk karşılaşma oynanmış ayrımsız grup vardı. Amma deminden 20 takımlı tıpkısı kol var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz koşa devreli tabur usulü oynanacak. 18 maç oynanacak. Maç sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara bakarak kopya beş altı. Bağımlı bu dallar gelişim çağında hangi kadar çokça karşılaşma oynarlarsa o büyüklüğünde bol. Bu nedenle bu açığı hazırlık maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma giden aktör benzeri daha dönmemeli”

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın son halini müşahede imkanı bulduklarını tamlayan Hakikat “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Alt yapılar böke olma, kupa iktisap yerleri değildir. Madun yapılarda rüçhan tasavvur A takıma ongun oyuncular yöneltmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz oyuncu evet oyuncu adına A takıma gitmeli. Revan aktör ayrımsız henüz gelmemeli” diye konuştu. – DENİZLİ

Share: