Taze Yıldızlar 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Ayak Topu Şenliği sona erdi

Samsun Bafra Belediyesi vasıtasıyla ikincisi düzenlenen Güre Yıldızlar 30 Ağustos Zafer Bayramı Ayak Topu Şenliği bitiş ve kupa töreniyle sona erdi.

Bafra Belediyesi Spor Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen 8 takım ve tahminî 200 sporcunun savaş ettiği turnuva, birbirinden çekişmeli maçlara hayalet oldu. 2011-2012- 2013 doğumlu sporcuların yeteneklerini sergilediği turnuvanın şampiyonu 23 April Ayak Topu Kulübü oldu. Turnuvada 1453 Fetihspor ikinci, Mevlanaspor üçüncü, Dededağspor bile dördüncülüğü elde etti.

Kupa töreninde turnuvada fariza kayran doktorlara, Bölgesel Tomar Hakem Gözlemcisi Kasıt Göze ve mufassal yıllar Samsun İl Hakem Komitesi Başkanlığı Özne Helim Balakçı ve turnuvada görev düz Samsun bölgesi hakemlerine teşekkür plaketi verildi. Törende Şampiyon olan 23 Nisan Futbol Kulübü’nün kupası ve madalyası Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç aracılığıyla verildi.

Kupa töreninde yaptığı konuşmada sporun bilcümle insanları sevinç ve çalkantı etrafında buluşturan ortak bire bir olgu olduğuna değinen Komutan Hamit Kılıç, “Sporun ferdî ve sosyal yararı esas alındığında hem fert hem de toplumlar için sağlıklı bire bir hayat tarzı olduğu tartışılmaz bire bir gerçektir. Yani spor hemen sağlık değil tıpkı zamanda makul tıpkı eğitim biçimidir. Bafra Belediyesi yerine bu tatlılıkla çocuklarımız gençlerimiz ilkin doğmak için umum vatandaşlarımız spora teşvik ediyoruz. İkincisini hayata geçirdiğimiz Gailesiz Yıldızlar 30 Ağustos Yengi Bayramı Futbol Şenliğimizde 8 topluluk ve yaklaşık 200 çocuğumuz ayrımlı renkler ama aynı duygularla sportif uğraş içerisinde oldular, yeteneklerini sergilediler. Bütün için spor ve dirim boyu spor anlayışına sınırlı kalarak kentimizi spor organizasyonları ile buluşturmaya devam edeceğiz. Skordan evvel dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın koca olduğu organizasyonumuza katılan tamlık takımlarımıza teşekkürname ediyorum” dedi. – SAMSUN

Share: